Mio Combo 5207 LM – nowa nawigacja z funkcją wideorejestratora

Mio Combo 5207 LM to naturalna ewolucja segmentu. Inżynierowie marki skupili się na podniesieniu wydajności urządzenia. W tym celu zastosowano szybszy procesor, który przyśpiesza współdziałanie nawigacji i kamery, a także procesy i obliczenia wykonywane przez urządzenie.
Combo – hybryda nawigacji i wideorejestratora samochodowego
Połączenie nawigacji i wideorejestratora w jednym sprzęcie powstało z myślą o kierowcach, którzy korzystają z obu takich rozwiązań, ale jednocześnie preferują możliwie jak najmniejszą liczbę sprzętów montowanych na przedniej szybie, lubią porządek i wielofunkcyjność. Mio Combo odpowiada na ich potrzeby, w jednym urządzeniu oferując nawigację i kamerę rejestrującą podróż w rozdzielczości 720p.
Oba modele Mio Combo 5207 LM wyposażono w 5” dotykowy wyświetlacz i mapy 44 krajów Europy, w tym Polski. Mapy można bezpłatnie aktualizować przez cały okres użytkowania sprzętu, bez dodatkowych kosztów. Combo oferuje również darmową i bezterminową aktualizację bazy fotoradarów. Można ją pobrać poprzez aplikację MioMore Desktop na komputery PC, tak samo, jak najnowsze mapy.
W Combo wykorzystano także wszystkie rozwiązania znane z klasycznych nawigacji Mio Spirit 2015. Kierowcy mogą więc korzystać z takich usług jak planowanie podróży, wypożyczalnia map, a także asystent pasa ruchu i parkowania, trójwymiarowy podgląd skrzyżowań. TMC jest dostępne jako dodatkowa funkcja wymagająca płatnej aktywacji. Combo 5207 LM korzysta również ze Smart Routes, czyli Inteligentnego wyznaczania trasy, Wyboru trasy spośród kilku alternatywnych dróg oraz LearnMe Pro, dzięki któremu nawigacja uczy się stylu jazdy kierowcy i proponuje tras bardziej dopasowanych do jego preferencji,. i planowanie podróży poprzez punkty pośrednie.
Tryb ciężarowy
Tryb ten pozwala wprowadzić do urządzenia takie parametry pojazdu wielkogabarytowego jak jego całkowita waga, długość, wysokość, nacisk na oś, itp. Po wprowadzeniu danych system będzie prowadził kierowcę przez drogi dostosowane dla jego pojazdu. To idealne rozwiązanie dla kierowców ciężarówek, auto wielkogabarytowych, ale także fanów camperów. Zastosowane oprogramowanie pozwala wyeliminować na naszej strasie przejazdy i przeprawy będące zagrożeniem dla auta, czy też zbyt ostre zakręty i nawroty.
W Mio Combo 5207 LM Truck jest on w pełni dostępny, bez dodatkowych opłat, od razu po wyjęciu urządzenia z pudełka. W zwykłym modelu kierowca może korzystać z trybu ciężarowego przez 30 dni wersji demonstracyjnej. Po upływie tego czasu istnieje możliwość wykupienia i aktywowania na stałe tego rozwiązania.
Kamera Combo
Wideorejestrator w urządzeniach Combo jest zintegrowany z urządzeniem w taki sposób, by  można było łatwo i płynnie przełączać się między oboma funkcjonalnościami. Kamerę obsługuje się za pomocą ekranu dotykowego, a filmy mogą być nagrywane w tle, nie przerywając nawigacji. Kamera nagrywa filmy w jakości HD 720p, a kąt widzenia obiektywu to 120 stopni.
W modelu 5207 LM zmieniono format kodowania plików wideo na H.264, znany m.in. z YouTube. Pozwala on na maksymalną oszczędność miejsca na karcie SD,  bez poświęcania jakości filmu.
Mio Combo 5207 LM jest dostępne w sprzedaży od końca czerwca, a proponowana cena detaliczna zaczyna się od 699 złotych. Więcej informacji o najnowszych produktach MIO jest dostępne na stronach producenta: www.mio.com/pl oraz www.kamerymio.pl.

Źródło: inf. prasowa