Microsoft zwraca pieniądze za Minecrafta

Od premiery bijącego rekordy popularności na konsoli Xbox 360 Minecrafta minęły prawie dwa tygodnie. Dopiero teraz jednak przedstawiciele Microsoftu zdecydowali się wydać oświadczenie dotyczące problemów z grą, które dotknęły pewien odsetek społeczności. Na szczęście gigant z Redmond najprawdopodobniej wybrnie z problemów zachowując twarz.
Usterka jest bardzo nietypowa i dotyczy możliwości grania ze znajomymi na podzielonym ekranie. Wyobraźcie sobie bowiem, że osoby nie posiadające telewizorów o rozdzielczości HD nie będą mogły owego tryby uruchomić! Stosowna informacja nie znalazła się na pudełku z grą, dlatego też gracze mają oczywisty powód do niezadowolenia. W końcu rozgrywka wieloosobowa była dla niektórych jednym z kluczowych impulsów do zakupu Minecrafta.Zaskakujące jest to, że Microsoft nie stara się w żaden sposób naprawić błędu w grze. Postanowiono jedynie zamieścić na stronie internetowej stosowną informację w sekcji wymagań sprzętowych. Rzecznik Microsoftu zapowiedział, że wszystkie osoby, które nabyły grę mają prawo do żądania zwrotu pieniędzy. Ich zgłoszenia zostaną momentalnie pozytywnie rozpatrzone przez dział pomocy technicznej.
Jestem ciekawy na jakiej podstawie Microsoft osądzi czy gracz faktycznie jest właścicielem starego modelu telewizora. Czy wymagane będzie przesyłanie zdjęć? Czy zdjęcie telewizora Rubin będzie brane pod uwagę? Najwyraźniej pozytywnie rozpatrywane będą także reklamacje osób znudzonych tytułem…
 

Źródło: microsoft, ubergizmo