Microsoft zaprezentował nowe logo

W ciągu swojego istnienia Microsoft zmieniał logo kilkakrotnie. Większość z nas przyzwyczaiła się do tego, którego firma używa od 25 lat. Dziś Gigant z Redmond zaprezentował nowe, bardziej kolorowe logo, które znacznie lepiej niż stare odzwierciedlać ma nowoczesne oblicze firmy.
Czarno-białe logo z pogrubionym i pochylonym napisem „Microsoft” zostało zastąpione przez logo składające się z nazwy firmy, do której napisania użyto czcionki Segoe i szarego koloru, oraz czterech kolorowych okienek kojarzonych do tej pory nie z Microsoftem, ale z Windowsem. W nowym logo mają one symbolizować różne produkty firmy. Jedynym nawiązaniem do starego loga są połączone ze sobą w subtelny sposób litery „t” i „f”.

„Sygnalizuje tradycję, ale też przyszłość” – tymi oto słowy nowe logo opisuje Jeff Hansen, dyrektor ds. rozwoju strategii marki Microsoftu.
Microsoft już wkrótce wprowadzi na rynek odświeżone i bardziej nowoczesne wersje większości swoich produktów, a także produkty zupełnie nowe, vide tablety Surface. Jest to zatem wymarzony moment na zmianę loga na takie, które odzwierciedla zachodzące zmiany.
Poprzednie loga Microsoftu oddawały ducha czasów, w których powstawały. Czy tak samo jest i tym razem? Oceńcie sami.

Źródła: Seattle Times, The Verge