Microsoft wprowadza sprzęt do aplikacji sklepu w systemie Windows 10

Microsoft jest właśnie w trakcie procesu rebrandingu sklepu „Windows Store” na „Microsoft Store” dla systemu Windows 10. W jednej z ostatnich aktualizacji firma wprowadziła nowe logo oraz nazwę dla sklepu w Windowsie 10, jednak przed samą aplikacją wciąż bardzo wiele zmian.
Gigant z Redmont już niedługo umożliwi kupno sprzętu poprzez aplikację. Obecnie użytkownicy mogą jedynie pobierać aplikacje, gry, książki, filmy oraz seriale telewizyjne. Jedna z przyszłych aktualizacji ma wprowadzić do wirtualnego sklepu większość sprzętu oraz akcesoriów które obecnie są dostępne przez główny sklep online Microsoftu. Do sprzedaży w aplikacji niedługo trafią m.in. produkty z serii Surface, konsole Xbox, telefony, laptopy, czy tablety z Windowsem. Firma ma zamiar dopuścić także produkty firm trzecich, jak na przykład opaski fitness firmy Fitbit, czy też smartwatche.windows storeMicrosoft już teraz testuje nowy sklep na konsolach Xbox One biorących udział w programie Xbox Insiders.
Opcja nie jest dostępna jeszcze na komputerach PC, ani też na telefonach. Proces kupowania przebiega identycznie, jak na stronie www sklepu online Microsoftu.
Nie wiadomo kiedy nowości będą dostępne publicznie, jednak spekuluje się że nowy sklep pojawi się wraz z aktualizacją „Windows 10 Fall Creators Update”, która zapowiedziana jest na 17 października.