Microsoft Surface Mini zadebiutuje w maju?

W ofercie sklepu Vostrostone na stronie serwisu Amazon pojawiło się właśnie etui i klawiatura Bluetooth przeznaczone dla tabletu Surface Mini. Oba przedmioty dostępne są na razie w przedsprzedaży, a wysyłka rozpocząć ma się już 18-ego maja.

Czyżby w tym samym dniu miał zadebiutować również Surface Mini? Niewykluczone, że tak. Już w zeszłym roku pojawiły się doniesienia jakoby Microsoft miał zamiar wypuścić na rynek mniejszy tablet z rodziny Surface dopiero w 2014 roku.

Problem w tym, że nic nie wskazuje na to, żeby firma przygotowywała się do zaprezentowania nowego urządzenia. Czasu pozostało niewiele, zatem najpóźniej na dniach powinny zacząć być rozsyłane zaproszenia na konferencję, na której tablet zostałby zaprezentowany. Taka zwykle jest kolej rzeczy.

Jako że Microsoft nie udziela żadnych wskazówek i nie spieszy się z zaprezentowaniem tabletu, specyfikacja techniczna urządzenia pozostaje nieznana. Mówi się jedynie, że zostanie ono wyposażone w ok. 8-calowy ekran dotykowy.

Układ, który zostanie sercem tabletu, i wersja Windowsa, pod której kontrolą będzie on działał, ciągle stanowią przedmiot dyskusji. O prawdziwości powyższych doniesień przekonamy się już za kilkanaście dni.

Źródło: Amazon