Microsoft przejmuje LinkedIn za 26,2 miliarda dolarów

Microsoft kupuje LinkedIn! Za każdą akcję gigant z Redmond ma zapłacić 196 dolarów. Przedstawiciele Microsoftu poinformowali już, że serwis zachowa swoją niezależność i dalej przewodził mu będzie CEO Jeff Weiner, który odpowiadał będzie bezpośrednio przed CEO Microsoftu, którego to funkcję pełni Satya Nadella.

Microsoft tym samym w dość efektowny sposób potwierdza wcześniejsze zapowiedzi odnośnie skupienia się na tworzeniu i rozwijaniu aplikacji. LinkedIn stanie się pierwszym biznesowym serwisem społecznościowym pod skrzydłami Microsoftu, z którego korzysta obecnie, bagatela, 433 miliony osób.
Przedstawiciele Microsoftu nie poinformowali czy przejęcie LinkedIna miało ściśle określony cel. Nie należy mieć jednak żadnych wątpliwości, że chodzi o pieniądze. Na LinkedInie da się zarobić – użytkownicy serwisu płacą m.in. za możliwość korzystania z konta premium. Potencjał tak dużej sieci społecznościowej jest z resztą ogromny.
Transakcja przejęcia serwisu LinkedIn przez Microsoft zostanie sfinalizowana przed końcem 2016 roku. Na wiadomość o przejęciu bardzo pozytywnie zareagowała giełda – notowania LinkedIn podczas handlu przedsesyjnego na Wall Street wzrosły o 48 procent. Akcje Microsoftu spadły o 3 procent.

Źródło: Microsoft