Microsoft podpisał umowę z RIM!

Nowe smartfony BlackBerry zbliżają się wielkimi krokami. A co w tym czasie robi Research in Motion (RIM)? Jak donoszą zagraniczne serwisy, firma podpisała właśnie umowę odnośnie pewnego prawa patentowego z Microsoftem. Jak przełoży się to na planowane w przyszłości urządzenia?
Dzięki zawarciu umowy z Microsoftem RIM nabyło prawa do wykorzystania chronionej prawem patentowym technologii exFAT. Extended File Allocation Table, znane też jako „nowoczesny system plików” umożliwi nie tylko obsługę większej ilości pamięci w urządzeniach, ale również pozwoli na korzystanie z ogromnych pod względem zajmowanego miejsca aplikacji (nawet kilkanaście gigabajtów!) oraz przyczyni się do zwiększenia ogólnej wydajności. Jedno trzeba przyznać – brzmi ciekawie.
Niestety, nie wiemy kiedy i w jakich dokładnie urządzeniach Research in Motion zastosuje należącą do Microsoftu technologię. Dobrze jednak, że trochę upadająca ostatnimi czasy marka sięga po nowe rozwiązania – być może będzie to jeden z wielu kroków na drodze do zwiększenia zainteresowania produktami firmy.

Źródło: slashgear, microsoft,