Microsoft oferuje telefony ofiarom malware na Androidzie

Ledwo wczoraj informowaliśmy was o aferze z zainfekowanymi aplikacjami w Android Markecie. Okazuje się, że całą sytuację postanowił wykorzystać Microsoft do przekonania ludzi do swojego systemu operacyjnego Windows Phone. Jeśli miałeś problem ze złośliwym oprogramowaniem pod Androidem to wystarczy, że opowiesz swoją historię a będziesz mógł zdobyć telefon z systemem Windows. Tym sposobem, najwyraźniej zniechęcony mizernymi wynikami konwencjonalnej kampanii reklamowej, gigant z Redmond bierze się za czarną kampanie, próbując zniechęcić do produktów konkurencji zamiast zachęcać do swoich.
Za całą akcją stoi, samozwańczy „ewangelista” Windowsa – Ben Rudolph, twórca twitterowego znacznika #droidrage.Ogłosił on, na swoim profilu że jeśli jesteś ofiarą złośliwego kodu w aplikacji androidowej to wystarczy, że opiszesz swoją historię a pięć najlepszych z nich wygra „upgrade” z Androida do Windows Phone. Nie byłoby w tym jeszcze nic takiego gdyby nie to, że całą akcję szybko podłapał irozpropagował Microsoft na swoim oficjalnym profilu. Oczywiście w taki sposób żeby w razie czego nie było na nich.
Wytykanie błędów innym przez firmę, która w pewnym momencie stała się wręcz synonimem dziur w bezpieczeństwie, wygląda na dość desperacki i krótkowzroczny krok. Szczególnie, że prawie w tym samym czasie otrzymujemy informacje opodatności na złośliwe oprogramowanie w… systemach Windows Phone. Jak widać los potrafi płatać figle.
 

Źródło: Sophos