Microsoft o Windows Phone – żadnych wiadomości przed premierą

Od premiery najnowszego, dedykowanego smartfonom systemu operacyjnego Microsoftu – Windows Phone 8 – minęło już ponad cztery miesiące. Nie jest to zbyt długi okres, jednak w sieci powoli zaczyna dyskutować się o następcy (na którego jednak trochę poczekamy). Wątpliwości w całej tej sprawie postanowił właśnie rozwiać Greg Sullivan – jeden z wyżej postawionych pracowników giganta z Redmond.

Mówiąc wprost, Microsoft zmienia swoją politykę. Jak bowiem powiedział menadżer produktu w dziale Windows Phone, Greg Sullivan, pierwsze z oficjalnych informacji na temat nowego OS usłyszymy dopiero… w dniu jego premiery. To spora zmiana. Tłumaczy to również, dlaczego Microsoft nie udzielał się zbytnio ani tegorocznym MWC, ani na CES.

Wcześniej bowiem firma o swoim oprogramowaniu opowiadała jeszcze na długo przed wypuszczeniem go na rynek. Dobrym przykładem może być tutaj Windows Phone 8, o którym mogliśmy usłyszeń już podczas odbywających się w zimie 2012 roku targów Mobile World Congress. Oczywiście firma nie przejmowała się wtedy tym, że sam system zadebiutuje dopiero za parę ładnych miesięcy.

Od teraz jednak koniec z tym. Microsoft wszystkich zainteresowanych ma bowiem zamiar trzymać w niepewności aż do ostatniej chwili, a informacje o nowych produktach udzielane będą w jednym, kulminacyjnym dniu.

Greg Sullivan wyraził również zadowolenie z obecnej wersji Windows Phone. Jak możemy wywnioskować z przeprowadzonego z nim wywiadu, słuchawki z tym OS sprzedają się cztery razem lepiej niż urządzenia z WP7. Potencjalni klienci wykazują również dużo większe zainteresowani tym systemem niż jego poprzednikiem w analogicznym okresie.

Wielu zastanawia się także, dlaczego Microsoft postanowił zmienić swoje podejście do promowania smartfonowej platformy Windows Phone. Firma najprawdopodobniej boi się, że rozbudzając zainteresowanie nadchodzącym w przyszłości oprogramowaniem, zahamuje sprzedaż tego już obecnego na rynku. Czy jednak tylko o to chodzi? Nie wiemy.

Źródło: pocket-lint,