Microsoft LifeCam Studio z czujnikiem 1080p

Trudno sobie wyobrazić nowoczesne biuro bez kamerki internetowej, dzięki której w każdym momencie można się połączyć z podwładnymi, szefami lub klientami bez potrzeby ruszania się sprzed komputera. Taką możliwość daje najnowsze urządzenie Microsoftu – LifeCam Studio, które przekazuje obraz w jakości HD i formacie 16:9.

Kamerki internetowe Microsoftu znane są z dobrej jakości wykonania, solidności i prostoty użytkowania. Tak też jest i tym razem. LifeCam Studio designem nawiązuje do poprzednich modeli producenta, lecz parametrami technicznymi jest już nieco lepsza.

Najnowsze dziecko firmy z Redmond zostało wyposażone w czujnik 1080p, jednak umożliwia nagrywanie wideo jedynie w rozdzielczości 1280 x 720 pikseli. Bez problemu radzi sobie także z robieniem zdjęć w rozdzielczości 2304 x 1728 pikseli.

Sprzęcik może się pochwalić technologiami: TrueColor i ClearFrame, dbającymi o to, by jakość przesyłanego obrazu była wyśmienita nawet w nieoświetlonym pomieszczeniu. Co więcej, umożliwia nagrywanie 360 stopni i posiada dobrej jakości mikrofon.

Microsoft LifeCam Studio będzie dostępna w sprzedaży w październiku za 100 dolarów (ok. 315 złotych).