Microsoft Bookings to prosty i wygodny sposób na rezerwację wizyt

Dzięki Microsoft Bookings będziemy mogli na własnej stronie internetowej umieścić kalendarz z terminarzem, na którym klienci będą mogli zapisywać się na spotkania, wizyty itp. Aplikacja jest przydatna zwłaszcza dla firm z branży hotelarskiej, gabinetów lekarskich czy salonów fryzjerskich.

Microsoft Bookings to aplikacja online działająca zarówno na komputerach, jak i urządzeniach mobilnych. Skierowana jest do firm, które w codziennej pracy bazują na ustalanych z klientami terminach. Jej funkcje docenią więc przedsiębiorstwa z branży hotelarskiej, a także właściciele salonów fryzjerskich, gabinetów lekarskich czy warsztatów samochodowych. Usługa oferowana przez Microsoft pozwala na znaczne usprawnienie komunikacji między przedsiębiorstwem i klientem. Dzięki rozbudowanemu, ale łatwemu w obsłudze terminarzowi ułatwia umawianie wizyt.Microsoft BookingsAplikacja Bookings składa się z trzech części. Pierwsza z nich to strona rezerwacyjna, gdzie klienci mogą zaplanować spotkanie, np. z pracownikiem. Co ciekawe, usługę można wyświetlić na łamach portalu społecznościowego Facebook lub na stronie firmowej. Kolejną częścią jest zestaw stron internetowych, gdzie właściciele przedsiębiorstw mogą zapisywać preferencje klientów, zarządzać listą pracowników, a także harmonogramem. Dzięki niej możliwe jest także określanie usług oraz ich cen, a także godzin pracy. Trzecią częścią Microsoft Bookings jest aplikacja mobilna. Za jej pomocą właściciele firm mogą zobaczyć wszystkie rezerwacje, uzyskać dostęp do listy klientów i kontaktów.

Jak to działa?

Microsoft Bookings jest bardzo prosta w obsłudze. Po otworzeniu aplikacji widoczna jest strona główna z nawigacją po lewej stronie i trzema kafelkami. Aby zacząć pracę z usługą, wystarczy wykonać kilka bardzo prostych kroków. Na początku należy wprowadzić informacje o firmie, określić harmonogram i zdefiniować oferowane usługi. Następnym krokiem jest utworzenie listy pracowników i ustawienie czasu ich pracy. Należy też ustawić czas zamknięcia firmy i urlop. Kolejnym etapem jest publikacja strony rezerwacyjnej, a następnie stworzenie i zapisywanie rezerwacji. Co ważne, Microsoft Bookings jest dostępny w języku polskim.

Aplikacja ułatwia firmom ustalanie harmonogramu i zarządzanie terminami. Usprawnia także komunikację z klientem. Dzięki integracji z kalendarzem Office 365 można w prosty sposób zaplanować wykonanie usługi – klient sam wybierze interesujący go termin. Bookings automatycznie zablokuje godziny, które są już zarezerwowane.

Aplikacja będzie dostępna od 1 października 2017, jednak już dziś można ją testować. Wystarczy z poziomu panelu administratora włączyć opcję szybszych aktualizacji.

– Aplikacja Microsoft Bookings to znaczne ułatwienie dla firm, które oferują swoim klientom usługi w oparciu o rezerwację czasu. Docenią ją przede wszystkim salony fryzjerskie, zakłady mechaniki samochodowej, gabinety lekarskie czy firmy oferujące usługi hotelarskie. Dzięki niej w prosty sposób można stworzyć usługę rezerwacji on-line. Integracja Bookings z kalendarzem Office 365 pozwoli na błyskawiczny dostęp do listy zadań na dany dzień. Rozbudowane cechy aplikacji umożliwiają przypisanie konkretnych działań do pracowników – podsumowuje Konrad Nieboj, specjalizujący się w rozwiązaniach Microsoft w firmie Senetic.

 

Źródło: inf. prasowa