Metaliczna edycja PS4 i nowe tematy w menu konsoli

Trzeba przyznać, że najnowsza konsola Sony w kolorze imitującym stal prezentuje się bardzo dobrze. Oprócz samego urządzenia także pad do PS4 jest w kolorze metalu. Całość uzupełnia metaliczna plama śluzu, która jest jedną z postaci występujących w danej grze. Oczywiście dla tych, którym przeszkadza taki element istnieje opcja jego zdjęcia, gdyż jest to tylko zasłonka portu usb.

Jest to już kolejna wersja kolorystyczna świetnie sprzedającego się urządzenia. Widać, że Sony idzie za ciosem i w gamie kolorystycznej wyprzedziło XBOXa One. Srebrny egzemplarz wraz z grą Dragon Quest Heroes ma trafić do sprzedaży w okolicach premiery gry czyli na wiosnę 2015 roku. Nie wiemy jeszcze ile będzie kosztowała taka wersja ani czy będzie ona dostępna poza Japonią, ale jesteśmy dobrej myśli.W tym samym czasie Sony zaprezentowało także nową opcję w oprogramowaniu konsoli. Wraz z aktualizacją firmware do wersji 2.0 w menu urządzenia będzie można zastosować dynamiczne tematy, które zmienią wygląd całego centrum sterowania. Opcja ta znana jest już z PlayStation 3 lub z XBOXa 360, lecz nie była jak dotąd dostępna w najnowszej konsoli Sony. Także XBOX One ciągle nie posiada takiego dodatku. Na konferencji przed targami Tokyo Games Show Sony zaprezentowało demo jednego z takich tematów.

Ciągle nie wiemy jakie tematy pojawią się w ofercie ani ile będą kosztować, ale trzeba przyznać, że taki mały dodatek potrafi dodać uroku własnej konsoli.

Źródło: eurogamer, ubergizmo