Meizu wraca do Polski, ale z tymi cenami nie ma czego szukać

Smartfony Meizu były już kiedyś oficjalnie dostępne w Polsce, jednakże pomimo dość ciekawej oferty i niezłych cen, nie zabawiły długo na naszym rynku. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami smartfony marki Meizu wracają do Polski. Pierwszym z urządzeń wprowadzonym do sklepów przez dystrybutora Maxcom jest najtańszy z model Meizu M6. O ile jednak w Chinach kosztuje on równowartość 350/450 złotych, w zależności od wersji, to w Polsce jest już dużo droższy. Jednym słowem: miało być dobrze, a wyszło jak zawsze.
Specyfikacja Meizu M6:

Ekran: 5.2″ 720 x 1280 pikseli
Procesor: MediaTek MT6750 (8-rdzeniowy)
RAM: 2/3 GB
Pamięć: 16/32 GB
Aparaty: 13 MPix (f/2.2), 8 Mpix (f/2.0)
System: Android 7.0 + Flyme UI 6.0
Porty: USB Type-C, 3.5 mm audio jack
Bateria: 3070 mAh
Wymiary: 148.2 x 72.8 x 8.3 mm,
Waga: 143 gramów

Ceny Meizu M6 w Polsce wynoszą 499 złotych za wersję 2 GB RAM/16 GB i 569 złotych za wersję 3 GB RAM/32 GB.meizu m6Czy Meizu ma szansę zawalczyć z coraz popularniejszą w Polsce marką Xiaomi? Wszystko zależy tak naprawdę od cen urządzeń (tu początek wygląda kiepsko) oraz obsługi klienta. Nie ma również wątpliwości co do tego, że oferta Meizu musi być szersza i opiewać na coś więcej, niż tylko dwa najtańsze smartfony. Byłoby miło, gdyby na polskim rynku zadebiutował na przykład Meizu Pro 7.

„Z początkiem 2. kwartału bieżącego roku w naszej ofercie pojawi się nowa marka telefonów komórkowych. Początkowo smartfony Meizu będą dostępne w sieciach handlowych oraz sklepach telekomunikacyjnych. Z czasem trafią one też do oferty operatorów komórkowych, a w przyszłości na rynki zagraniczne. Do końca 2018 r. planujemy  sprzedać ponad 100 tys. smartfonów nowej generacji marki Meizu.”, powiedział Arkadiusz Wilusz, wiceprezes Maxcom.

Nie wiemy jeszcze jakie modele smartfonów pojawią się w Polsce w pierwszej kolejności. Poprzedni, niedoszły dystrybutor informował, że chciał wprowadzać na polski rynek w pierwszej kolejności Meizu M6 oraz Meizu M6 Note.  Niestety, na chwilę obecną nie znamy ich cen, choć te nie powinny być wysokie. Meizu M6 w wariancie 2 GB RAM + 16 GB pamięci kosztuje w Chinach ok. 105 dolarów, czyli ok. 355 złotych bez VAT.

Meizu M6 – nowy król budżetowców?

Korzystaliście kiedyś ze smartfonów Meizu? Jak je wspominacie?