Masówka od Sony: HD Bloggie Touch

Coroczne targi IFA to nie lada gratka dla wszystkich fanów elektroniki. W ciągu kilku dni (od 3 do 8 września 2010 roku) wielu producentów zaprezentuje mnóstwo nowych urządzeń. Wśród nich jest aparat Sony HD Bloggie Touch, którego premiera odbyła się w przeddzień IFA 2010.

To już kolejny model z cieszącej się popularnością wśród klientów serii Bloggie. Aparat jest na tyle ciekawy, że łączy w sobie najważniejsze funkcje w urządzeniu, którego obsługa jest dziecinnie prosta. Ułatwiającym życie elementem zastosowanym w tym sprzęcie jest USB wysuwane z obudowy aparatu, przez co nie trzeba uganiać się z dodatkowym kablem.

Najnowszy aparat Sony może się pochwalić przede wszystkim dotykowym ekranem o przekątnej 3-cali, matrycą 12,8 Mpix, możliwością nagrywania wideo w jakości Full HD (1920 x 1080 pikseli) oraz 8GB pamięci wewnętrznej. Aparat będzie sprzedawany w trzech wersjach kolorystycznych: srebrnej, różowej oraz czarnej.

Aparat pojawi się na półkach sklepowych w Niemczech i we Francji w październiku 2010 roku. Niestety, na razie nie wiadomo kiedy do sprzedaży trafi polska wersja Sony HD Bloggie Touch ani jaka będzie jego cena (nie powinna przekraczać 200 dolarów).