Mapy offline z Map Google nareszcie zapiszemy na kartę micro SD

Możliwość korzystania z map w trybie offline to jedna z największych zalet w aplikacjach do nawigacji dostępnych na smartfony. Od jakiegoś już czasu Google Maps (Mapy Google) pozwalały zapisywać je wyłącznie w pamięci telefonu. Google ulepszyło funkcję umożliwiając pobieranie ich także na kartę micro SD.
Drugą z praktycznych nawigacji, które pojawiły się wraz z najnowszą aktualizacją Map Google dla Androida, jest możliwość włączenia trybu „Wi-Fi only”. Po jego aktywowaniu, nawet gdy w smartfonie włączone są dane pakietowe, aplikacja korzystała będzie z łączności z siecią wyłącznie za pośrednictwem sieci Wi-Fi. Pozwoli to uniknąć użytkownikowi narzędzia ewentualnych zbędnych opłat.Mapy offline w Mapach Google Aby pobrać mapy i korzystać z nich w trybie offline, wystarczy w aplikacji zaznaczyć wycinek interesującego nas regionu państwa, a następnie wybrać miejsce zapisu. Domyślną lokację zapisu map można zmienić w menu ustawień.
Nie wiem jak Wy, ale ja bardzo lubię od czasu do czasu korzystać z Map Google. Cenię sobie zwłaszcza informacje o utrudnieniach drogowych.
Jakie są Wasze ulubione mapy samochodowe/aplikacja nawigacji na iOS lub Androida?
 
 
 

Źródło: Google