Mamy pierwszy trailer z Call of Juarez Gunslinger!

Jakkolwiek bardzo cenię sobie serię Call of Juarez, tak ostatnia odsłona, Cartel, mocno mnie do niej zraziła. Nutka nowoczesności zmieszana z westernowymi klimatami to wg mnie chybiona kombinacja. Całe szczęścia, że nowa odsłona o podtytule Gunslinger, porzuca już tę konwencję na rzecz znanej z pierwszych dwóch części. Dziki Zachód powraca!
Gra zostanie wydana w 2013 roku i – na nieszczęście – będzie ona dystrybuowana jedynie elektronicznymi kanałami przez Ubisoft (podobnie jak nowy Tomb Raider). Ponadto, jak zdołali się dowiedzieć redaktorzy serwisu Gry-online, produkcja tworzona jest w całości przez polskie studio Techland, a ostateczny produkt zapewni ok. 10 godzin szaleńczej zabawy. Ma być mocno zręcznościowo i dynamicznie. Brzmi ekstra.
Zanim cokolwiek wspomnimy o wątku fabularnym, zachęcam do obejrzenia pierwszego trailera. W ten sposób wkręcicie się nieco w klimat zabawy:

Historia gry opowiada o losach łowcy nagród, który w swoim życiu doświadczył już niejednego. Miał do czynienia z takimi kolesiami jak Billy Kid, czy Jesse James. Jego opowieści gracz wysłuchuje na samym początku gry w saloonie. Następnie rozgrywka szybko nabiera rozpędu, a zadaniem gracza będzie przetrwanie w świecie pełnym wrogów bohatera. Rozgrywka – jak donosi Joystiq – przywodzi na myśl skojarzenia z odsłoną Więzy Krwi, a zatem… jest na co czekać. Ponadto istotną część zabawy stanowić będzie proces rozwoju postaci i udoskonalania jej osprzętu.
Początkiem przyszłego roku gra trafi do XBL, PSN i na pecety.

Źródło: Joystiq, Gry-online