Magnetic Spirit – półki będące dziełem sztuki

Sztuka użytkowa pozwala wprowadzić do naszego codziennego życia elementy piękna, kreatywności oraz niejednokrotnie dobrej zabawy. Zestaw regałów Magnetic Spirit jest świetnym przykładem tego rodzaju sztuki, połączonej z wykorzystaniem nowych technologii. Zaprojektowane przez Benoit Bayola raz Christophe’a Bricarda półki, wykorzystują opatentowany system mocowania magnetycznego, pozwalający na tworzenie dowolnych układów.
Zestaw składa się z czterech oddzielnych płyt, na które można przyczepiać różne elementy. Każda z nich stworzona jest z hartowanej stali, która w stu procentach nadaje się do recyklingu. Składnikami głównymi są półki, zarówno w konstrukcji otwartej, jak i zamkniętej. Każda z nich utrzymać może ciężar maksymalnie 16 kg. Istnieje także możliwość przyczepienia na płyty ramek ze zdjęciami, wieszaków na ubrania oraz wielu innych niewielkich przedmiotów.

Najlepszym punktem projektu jest to, że cały zestaw może być dowolnie zmieniany i przemieszczany bez większych problemów. Rozstaw półek oraz ich wielkość, kształt czy kolor zmieniać możemy w zależności od naszego humoru lub pory roku. Proste i genialne zarazem.

Źródło: NewScientist, Gizmag