MacBooki Pro 2018 od Apple – problemy z głośnikami

MacBooki Pro 2018 mają problem z głośnikami i odtwarzaniem dźwięku. To kolejna wpadka Apple związana z tymi urządzeniami, po aferze z przegrzewającymi się procesorami Intel Core i9, które pracowały mniej wydajnie od tańszych odpowiedników.
Użytkownicy nowych MacBooków Pro 2018 uskarżają się na niepożądane odgłosy dobiegające z głośników urządzeń. Mowa o trzaskach dobiegających z głośników podczas odtwarzania dźwięków. Problem występuje zarówno podczas użytkowania iTunes, jak i wyświetlania materiałów z TouTube. Brzmi to naprawdę niedobrze, a kolejne filmy w sieci pojawiają się jak grzyby po deszczu.

Nie jest to pierwsza wpadka, jaką Apple zalicza z głośnikami, bowiem podobny problem pojawił się jeszcze w MacBookach Pro z 2016 roku! Wtedy była to usterka sprzętowa, a teraz powód wydaje się być trudniejszy w zidentyfikowaniu. Za winowajcę zamieszania wskazuje się brak ekranowania, będący błędem montażowym, wadę chipu T2 lub błędy sterowników audio.
Apple nie odniosło się jeszcze w oficjalny sposób do sprawy. Usterka nie jest powszechna i dotyczy najprawdopodobniej niewielkiej grupy użytkowników, więc producent najwyraźniej nie chce dolewać oliwy do ognia. Miejmy nadzieję, że Apple do kwestii naprawy podejdzie nieco bardziej profesjonalnie, niż w przypadku usuwania pierwszej z wykrytych usterek nowych MacBooków Pro 2018:

Apple 'naprawiło’ przegrzewające się MacBooki Pro w żenujący sposób

Liczne usterki znajdowane w nowych MacBookach Pro od Apple to n-ty już dowód na to, że wydanie dużych pieniędzy na sprzęt komputerowy nie jest absolutnie żadnym gwarantem jego bezawaryjnej pracy.