Lumia 430 – nowy najtańszy smartfon Microsoftu

Microsoft Lumia 430 stanie się zapewne słuchawką popularną zwłaszcza wśród osób, które nie chcą wydać dużej kwoty pieniędzy, dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze smartfonami (tak, są tacy ludzie), bądź też poszukują prostego smartfona z systemem Windows.
Cena smartfona Lumia 430 jest wręcz zaskakująco niska. Wyceniono ją na zaledwie 70 dolarów. Łatwo policzyć jak niewielka jest to kwota dla nawet niezamożnego obywatela Stanów Zjednoczonych. Ze względu na wysoki kurs dolara, w Polsce możemy spodziewać się ceny przewyższającej 300 złotych. Wciąż jednak jest całkiem atrakcyjna, nieprawdaż?Microsoft Lumia 430Lumia 430 oferuje 4-calowy ekran o skromnej rozdzielczości 800×480 pikseli. O odpowiednią wydajność smartfona zadba dwurdzeniowy procesor Snapdragon 200 o taktowaniu 1,2 GHz, wspierany przez 1 GB pamięci RAM. Do dyspozycji użytkowników oddane zostanie 8 GB wbudowanej pamięci. Urządzenie posiada gniazdo kart pamięci micro SD, dzięki któremu pamięć wbudowaną rozszerzymy o nawet 128 GB.
Smartfon uzbrojony jest w dwie kamerki – tylną o rozdzielczości 2 megapikseli i przednią – VGA. Urządzenie trafi do sprzedaży na rynkach wschodzących (Kazachstan, Ukraina, Białoruś) oraz Rosji już w kwietniu. Na polską premierę poczekamy nieco dłużej.

Źródło: Microsoft