Loxet – nowatorskie zabezpieczenie samochodu

Loxet to swoisty łącznik między samochodem a telefonem. Wmontowane w samochodzie urządzenie skanuje otoczenie dzięki technologii Bluetooth Low Energy. Gdy wykryje aplikację w swym zasięgu, znajdzie sparowane z nią urządzenie, otworzy drzwi, a gdy łączność zostanie przerwana, zamknie je. Nikt również nie będzie również w stanie odjechać samochodem bez zgody właściciela dzięki możliwości blokady zapłonu.
Obecnie na rynku istnieją auta, dla których podobne funkcje są spełniane przez breloki do kluczy. Są to najczęściej nowe modele – Loxet wychodzi naprzeciw potrzebom zwykłych ludzi, działa ze wszystkimi autami wyposażonymi w centralny zamek.

Aplikacja służy kierowcy jako podręczny manager pojazdów. Można dzięki niej zarówno obsługiwać kilka urządzeń jednocześnie, jak też udostępnić komuś samochód na wybrany przez siebie okres czasu – świetne rozwiązanie dla samochodów służbowych!
Cena? Jest dobrze – w limitowanej ofercie urządzenie można kupić za 39 dolarów, standardowa cena wynosi 59 dolarów.
Ze względu na specyfikę produktu, niezwykle ważne jest jego bezpieczeństwo. Twórcy znaleźli intrygujący sposób na dowiedzenie, że Loxet jest niezawodny i rzucili rękawicę wszystkim, którym technologia nie jest obca. Przez 30 dni samochód wraz czeka na śmiałka na parkingu przy ul. Straszewskiego w Krakowie. Ktokolwiek złamie zabezpieczenia Loxet otworzy drzwi, będzie mógł odjechać oldschoolowym Volvo.
Kampania na Kickstarterze ma na celu zebranie 25 000 dolarów, by umożliwić rozpoczęcie produkcji urządzenia. Specjaliści w KISS oczywiście nie poprzestają na wypuszczeniu produktu na rynek. Już teraz zapowiadają m.in. dodanie funkcji trackowania GPS oraz funkcji przydatnych dla flot. Trzymamy kciuki!

Źródło: inf. prasowa