Londyn chce zostać miejscem testów autonomicznych pojazdów Google

Autonomiczne samochody Google jeszcze nigdy nie były testowane poza terytorium Stanów Zjednoczonych. Właściwie, ujrzeć te pojazdy mogli jedynie mieszkańcy Mountain View w Kalifornii, Austin w Teksasie oraz, od niedawna, Kirkland w stanie Waszyngton. Władze Londynu pragną skłonić firmę, by ta sprowadziła je także do Londynu, który stałby się kolejnym torem testowym.
Isabel Dedring – zastępca burmistrza do spraw transportu, powiedziała, że niedawno odbyło się spotkanie, w którym udział wzięli urzędnicy oraz przedstawiciele Google. Celem zgromadzenia było oczywiście poruszenie wspomnianego wcześniej tematu.
„Autonomiczne pojazdy będą musiały sprawdzać się w dużych miastach, więc dlaczego nie zaczniemy odpowiednich testów już teraz? Google twierdzi, że obecnie skupia się na USA, ale powoli zaczyna myśleć o przenoszeniu się w kolejne miejsca, więc prowadzimy aktywną dyskusję.” – powiedziała Dedring – „Spotkaliśmy się kilka tygodni temu, by sprawdzić, czy nie chcieliby przeprowadzić testów tutaj. Wciąż jest zbyt wcześnie na jakiekolwiek wieści, ale z chęcią rozpoczniemy testy w Londynie, gdy tylko Google będzie gotowe na to, by przenieść je do innych krajów.”


Google rozpoczęło swój projekt w 2009 roku, a od tego czas autonomiczne samochody Google przejechały ponad 2,5 miliona kilometrów. Jak powiedziała Dedring, urzędnicy z biura burmistrza rozmawiali z przedstawicielami przedsiębiorstwa na temat rozpoczęcia testów Londynie przynajmniej 6 razy w ciągu ostatnich trzech lat.
Dedring przyznała, że do technologii samojeżdżących pojazdów podchodzi sceptycznie, ale zdaje sobie sprawę zarówno z wad, jak i zalet jakie za sobą niesie.
W zeszłym tygodniu brytyjski rząd zapowiedział, że zainwestuje 20 milionów funtów w osiem projektów związanych z autonomicznymi samochodami. Samojeżdżące pojazdy mogą być przyszłością transportu – nic dziwnego, że coraz częściej przeznacza się pieniądze na ich rozwój.

Źródło:Daily Mail