Linksys wprowadza funkcje grupowania dla punktów dostępu

Funkcja grupowania (klastry) wprowadzona przez Linksys jest przeznaczona dla małych firm, które potrzebują prostego, niedrogiego rozwiązania do efektywnego zarządzania wieloma punktami dostępu. Klaster zapewnia punkt administracji dla maksymalnie 16 punktów dostępowych. Dzięki rozwiązaniu administratorzy mogą za jednym razem wdrożyć, skonfigurować i zabezpieczyć sieć bezprzewodową we wszystkich punktach dostępowych. Gdy administrator wprowadza zmiany w jednym punkcie dostępowym, zostanie ona automatycznie wprowadzona również w kolejnych punktach dostępu znajdujących się w tym samym klastrze.
Funkcja łączenia urządzeń w klastry zaoferowana przez Linksys posiada szereg innych funkcjonalności:
– Automatyczna synchronizacja konfiguracji
– Zmiany w konfiguracji są wspólne i automatycznie przekazywane do wszystkich punktów dostępu
– Podgląd statusu każdego punktu dostępowego
Podgląd statusu wszystkich urządzeń w klastrze
– Dynamiczne zarządzanie kanałami
– Monitoring natężenia ruchu w każdym kanale bezprzewodowym; dostosowanie punktu dostępu do optymalnego kanału
– Jeden skonsolidowany widok wszystkich klientów pozwala administratorowi monitorować stan wszystkich połączeń bezprzewodowych

„Obecnie dostępne na rynku rozwiązania do zarządzania WLAN nie zaspokajają potrzeb małych firm, ponieważ są budowane przede wszystkim do potrzeb wielkich przedsiębiorstw – wymagają kosztownego sprzętu lub drogich rozwiązań opartych o oprogramowanie działające w chmurze.” – powiedział Nandan Kalle, dyrektor sieci handlowej Linksys. Kontrolery WLAN są drogie i posiadają szereg zaawansowanych funkcjonalności, które małym firmom są po prostu niepotrzebne. Rozwiązanie Linksys zapewnia odpowiedni zestaw funkcji, których firmy potrzebują do stworzenia  produktywnego środowiska biznesowego w przystępnej cenie.
Dodatkową funkcją jest wprowadzenie strony uwierzytelniającej (ang. captive portal) dla punktów dostępu. Jest to w pełni modyfikowalna strona internetowa typu landing page, która zostanie wyświetlona na urządzeniach mobilnych klientów/gości, którzy połączą się z siecią bezprzewodową.
Funkcja grupowania jest dostępna już dziś do pobrania na dwuzakresowe punkty dostępu Linksys działające w standardzie AC klasy biznesowej
– LAPAC1750 http://www.linksys.com/gb/support-article?articleNum=148454
– LAPAC1200 http://www.linksys.com/gb/support-article?articleNum=148529
– LAPAC1750PRO – model jest już sprzedawany z tą funkcjonalnością
Funkcja docelowo ma być dostępna na punkty dostępu Linksys działające w standardzie N klasy biznesowej późną wiosną.

Źródło: inf. prasowa