Lindsay Lohan pozywa twórców GTA V

Amerykański portal plotkarski TMZ donosi, że Lindsay Lohan wezwała prawników do podjęcia działań przeciwko studiu Rockstar, które zdaniem celebrytki umieściło w Grand Theft Auto V bez jej zgody jej podobiznę.

Źródła donoszą, że prawnicy Lindsay Lohan zajęci są pisaniem pozwu przeciwko autorom gry. Nietrudno domyślić się jakiego zadośćuczynienia będzie żądać celebrytka. Pytanie brzmi ile pieniędzy zażąda od studia Rockstar? Niestety, na razie pozostanie to tajemnicą.

Czy zespół odpowiedzialny za Grand Theft Auto V rzeczywiście wykorzystał wizerunek aktorki? Nie da się chyba dać jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Na okładce gry pojawiła się blondynka ze smartfonem w ręku, która nieco przypomina Lindsay Lohan. Wiele osób skłania się jednak ku temu, że pierwowzorem dla niej była Kate Upton lub Shelby Welinder.

Podczas gry gracze mają okazję rozegrać dwie misje, które być może wzorowane są na burzliwym życiu aktorki. W pierwszej celem jest udzielenie pomocy kobiecie, która ucieka przed paparazzi, natomiast w drugiej wykonanie kompromitujących zdjęć kobiecie znajdującej się w hotelu przypominającym nieco Chateau Marmont – hotel, który celebrytka nie tylko często odwiedzała, ale nawet w nim mieszkała.

Już na pierwszy rzut oka widać, że Lindsay Lohan nie ma zbyt mocnych podstaw, żeby pozwać studio Rockstar. Na całe szczęście.

Źródło: TMZ