LibreOffice 6.0.5 nareszcie dostępny! Darmowy pakiet biurowy do pobrania

Jeżeli zastanawiacie się czy wydawać kilkaset złotych na pakiet biurowy Microsoft Office zainteresujcie się darmowymi alternatywami. Posiadają niemal wszystkie opcje, w które wyposażone są programy płatne. Niegdyś triumfy święciło narzędzie Open Office, którego rozwój niestety z różnych przyczyn został zawieszony. Na szczęście w jego miejsce pojawił się pakiet Libre Office, który doczekał się aktualizacji do wersji 6.0.5!
W tym tygodniu udostępniono darmowy pakiet biurowy LibreOffice w wersji 6.0.5, który jest znacząco usprawnioną wersją udostępnionego w lutym LibreOffice 6.0. W nowej edycji oprogramowania usprawniono wszystkie bolączki wersji 6.0, która nie była rekomendowana dla wszystkich użytkowników.

LibreOffice 6.0.5 – darmowa alternatywa dla MS Office

W skład pakietu LibreOffice 6.0.5 wchodzą dokładnie te same programy, które znaleźć możecie w płatnym odpowiedniku Microsoftu. Jest więc edytor tekstu (Writer), edytor arkuszy kalkulacyjnych (Calc), program do tworzenia prezentacji i kilka innych, rzadziej używanych aplikacji.
Od teraz LibreOffice pozwala m.in. eksportować dokumenty tekstowe do popularnego formatu ePUB, obsługiwanego przez czytniki e-booków. Nie zabrakło nowych styli tabel we Writerze, kilku nowych praktycznych formuł w Calcu oraz odczuwalnego przyspieszenia prędkości działania poszczególnych aplikacji.
Najważniejsze zmiany zaprezentowano na poniższym materiale wideo.

Program LibreOffice 6.0.5 za darmo można pobrać z oficjalnej strony projektu www.libreoffice.org lub klikając na poniższy link:

Pobierz darmowy pakiet biurowy LibreOffice 6.0.5

Gorąco polecamy!
The Document Foundation podaje, że LibreOffice 6.0.5 można instalować także w środowiskach produkcyjnych. Już wkrótce zostanie udostępniona wersja 6.1 pakietu.