LG V40 ThinQ w Polsce z darmowym 49-calowym telewizorem

Mamy nareszcie potwierdzone informacje na temat debiutu LG V40 ThinQ w Polsce. Otóż smartfon do sprzedaży trafi jeszcze dziś, 8 lutego, w sklepach internetowych sieci Orange i Play, i związane są z tym dwie dobre informacje. Przede wszystkim, cena LG V40 ThinQ jest niższa, niż się spodziewaliśmy i wynosi 3799 złotych. Druga dobra wiadomość dotyczy nietypowego gratisu w zestawie. Jest nim… 49-calowy telewizor LG 49UK6300, który w sklepach kosztuje ok. 1549 złotych. Otrzymamy go kupując smartfona w jednym z wymienionych wyżej sklepów.LG V40 ThinQ telewizor gratisPamiętam jak Sony do swojego flagowego smartfona oferowało kiedyś darmową konsolę PlayStation 4 i wtedy podchodziłem z dystansem do tego pomysłu. Czy nie lepiej bowiem obniżyć cenę sprzedawanego smartfonu o cenę „darmowego” dodatku? Być może, ale pamiętać należy, że koszt „gratisu” jest dla producenta znacznie niższy od jego cen sklepowych. Tak czy inaczej, w przypadku smartfona LG V40 ThinQ oferta jest wysoce sensowna dla dwóch grup osób. Jestem w jednej z nich.LG V40 ThinQ telewizor gratisPo odjęciu najniższej ceny sklepowej telewizora, LG V40 ThinQ kupujemy de facto za 2250 złotych. To znakomita cena jak za smartfon, który od dnia premiery zbiera mnóstwo pozytywnych recenzji. Telewizor można oczywiście sprzedać za nieco mniejsze pieniądze (a to nie powinno być trudne) i cieszyć się wyłącznie nowym smartfonem. Telewizor można także zatrzymać i korzystać z bardzo przyzwoitego urządzenia za niewielkie pieniądze. LG UK6300 został pozytywnie oceniony przez znany serwis RTGINS (ocena 7.1), którego testy telewizorów gorąco polecam.
Czy opłaca się kupić LG V40 ThinQ? Moim zdaniem tak! O ile tylko planujecie również zakup telewizora lub będziecie chcieli odsprzedać ten „gratis”.

LG V40 ThinQ
Na przednim panelu LG V40 ThinQ znajduje się wyświetlacz typu OLED o przekątnej 6,4-cala o proporcjach obrazu 19,5:9. Jego natywna rozdzielczość to 3120×1440 pikseli. Pojawił się także tzw. notch, czyli wycięcie w ekranie. W tym przypadku element ten jest jednak naprawdę niewielki.W środku urządzenia znajdziemy układ Qualcomm Snapdragon 845, 6 GB pamięci RAM LPDDR4x oraz 64 lub 128 GB pamięci flash. V40 ThinQ obsługuje także karty MicroSD, dzięki czemu będzie można z łatwością powiększyć przestrzeń na dane. LG V40 wyposażony jest w akumulator o pojemności 3300 mAh, co może trochę rozczarowywać. V40 ThinQ posiada aż 5 obiektywów. LG zdecydowało się na zastosowanie dwóch obiektywów z przodu urządzenia oraz trzech z tyłu. Na przednim panelu znajdziemy obiektyw szerokokątny z matrycą 5 MPix, a także standardowy działający w rozdzielczości 8 MPix. Z tyłu znajdziemy zaś znacznie ciekawszy zestaw – jasny podstawowy obiektyw 12 MPix (f/1.5, 1.4μm), obiektyw superszerokokątny (f/1.9, 1.0 μm, promień widoku wynoszący 107 stopni) tworzący zdjęcia w rozdzielczości 16 MPix (f/2.4, 1.0 μm), a także teleobiektyw 2-krotnym zoomem optycznym (lub 3,2-krotnym zoomem względem obiektywu szerokokątnego).
Telefon ten jednak nie został stworzony tylko dla miłośników fotografii. Zadowoleni powinni być także miłośnicy muzyki – V40 ThinQ posiada wbudowany 32-bitowy przetwornik cyfrowo-analogowy Hi-Fi Quad DAC. Co ciekawe, wbrew obowiązującym trendom V40 posiada gniazdo jack 3.5 mm, zachowujący przy tym pyłoszczelność i wodoszczelność na najwyższym poziomie IP68.LG V40 ThinQ będzie dostępny w Polsce początkowo wyłącznie w kolorze niebieskim. Sama obudowa została wykonana w technologii Silky Blast. Co to oznacza? Jest to szkło matowe, poddane specjalny obróbkom na etapie produkcji, które mają wzmocnić materiał, a także sprawić, że telefon będzie wygodny w używaniu, a także bardziej odporny na zabrudzenia.