LG też pracuje nad własnym „inteligentnym zegarkiem”

Źródła, którym znane są plany LG, donoszą, że w chwili obecnej firma pracuje nie tylko nad własną wersją „inteligentnego zegarka”, ale także nad odpowiednikiem Google Glass. Oba projekty stanowią część planu, który ma na celu utrzymanie konkurencyjności LG na dynamicznie rozwijającym się rynku urządzeń przenośnych.

„To jedna duża część spośród wielu różnych nieznanych jeszcze produktów, nad którymi pracuje LG Electronics. Firma dołożyła wszelkich starań, żeby inwestować w produkty, na które jej zdaniem zaistnieje silne zapotrzebowanie, co pozwoli jej być o krok przed konkurencją, niezależnie od sytuacji” – mówi anonimowe źródło.

W lutym bieżącego roku, w trakcie Mobile World Congress 2013, LG wyjawiło, że wyprodukuje smartfona, działającego pod kontrolą Firefox OS, istnieje zatem niewielka szansa, że znajdzie się on również na pokładzie „inteligentnego zegarka”. Zdecydowanie bardziej jednak prawdopodobne jest, że LG skłoni się ku Androidowi, z którym ma zdecydowanie więcej doświadczenia.

Koncept „inteligentnego zegarka” nie jest czymś zupełnie nowym. W przeszłości niektórzy z obecnych liderów rynku elektronicznego pokazywali prototypy podobnych urządzeń, dopiero jednak niedawno zaczęto zastanawiać się nad produkcję seryjną, na co duży wpływ na pewno miało silne zainteresowanie zegarkiem Pebble.

Co ciekawe, w 2009 roku LG wypuściło nawet zegarek, który był kompatybilny z telefonami komórkowymi i umożliwiał odczytywanie wiadomości tekstowych.

Źródło: The Korea Times