LG Star z dwurdzeniowym procesorem

Jak nie trudno zauważyć, świat zmierza w kierunku minimalizacji. Coraz większą rolę odgrywają w nim przenośne urządzenia mobilne, jak wydajne telefony komórkowe czy tablety internetowe. Do grupy pierwszych z nich niebawem będzie można zaliczyć także LG Star – ciekawą propozycję producenta, która wciąż nie doczekała się oficjalnej prezentacji.
Jak zobaczycie na poniższym wideo, nakręconym przez redakcjęGSM-israel, i dowiodą tego parametry techniczne, telefon ten zainteresuje osoby wymagające od słuchawek czegoś więcej niż tylko tego, by dzwoniły i wysyłały wiadomości tekstowe (czy e-mailowe).

Dane techniczne LG Star mają zawierać przede wszystkim pojemnościowy wyświetlacz dotykowy o przekątnej 4-cali, dwurdzeniowy procesor Tegra 2, aparat fotograficzny o rozdzielczości 8 Mpix z nagrywaniem wideo w jakości Full HD oraz kamerkę do połączeń wideo.

Dopełnieniem parametrów technicznych modelu będzie slot kart microSD, dzięki któremu rozszerzymy pamięć o dodatkowych kilka giga oraz microUSB. Całość będzie pracowała pod kontrolą Androida 2.2, jednak prawdopodobne jest, iż telefon otrzyma aktualizację do 2.3 Gingerbread.

Premiera LG Star ma mieć miejsce w pierwszym kwartale 2010 roku. Komórka ta doskonale pokazuje w jaką stronę idą w obecnym świecie telefony komórkowe. Wkrótce, kupując jakiś model, będziemy mieli do wyboru mnóstwo smartfonów. Miejmy jednak nadzieję, że producenci nie zapomną o tworzeniu niskobudżetowych komórek oraz pośrednich modeli dla osób niezbyt wymagających.