LG przedstawia 27″ MT93 Smart TV, który wchodzi na rynek europejski

Już wkrótce ujrzymy kompaktowy telewizor sygnowany symbolem MT93 na półkach sklepowych w Europie. Dziwić może niewielki rozmiar jak na telewizor – jedynie 27 cali. Takim produktem koreańska firma pragnie wypełnić lukę w rynku kompaktowych wielofunkcyjnych urządzeń.

Telewizor posiada 27-calowy ekran wyposażony w matrycę In-Plane Switching (IPS). Dzięki niej uzyskujemy nasycone kolory w wysokiej jakości oraz szerokie kąty widzenia – 178 stopni w pionie i poziomie.

Obraz wyświetlany jest w Full HD w rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli. Smart TV obsługuje również technologię 3D. Maksymalna jasność ekranu to 250 cd/m², natomiast czas reakcji to 5 ms.

LG 27 MT93 Smart TVTelewizor wyposażony jest w dwa złącza HDMI, composite, component oraz w 3 złącza USB 3.0, do których możemy podpiąć m.in. mysz oraz klawiaturę. Jeżeli chodzi o bezprzewodowy transfer danych to urządzenie wykorzystuje technologie Miracast oraz WiDi. Telewizor obsługiwany jest za pomocą pilota LG Magic Remote.

Przynależność do serii Personal Smart TV zobowiązuje do możliwości korzystania z szerokiego zasobu aplikacji takich jak VoD, Facebook, Netflix czy też Hulu Plus. Funkcja MHL pozwala użytkownikom na granie w gry lub przeglądanie zawartości smartfona na telewizorze.

LG zaprojektowało serie Personal Smart TV, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na kompaktowe, wielofunkcyjne urządzenia nadające się do sypialni, niewielkich apartamentów oraz akademików.” – słowa wiceprezesa LG – Il-geun Kwona na temat serii telewizorów Smart TV.

LG 27 MT93 Smart TVJeden z najbardziej interesujących parametrów, a mianowicie cena pozostaje jak na razie nieznany.

Dzięki takiej specyfikacji telewizor doskonale sprawdzi się jako monitor dla wymagających użytkowników. Producent również stwierdził, że telewizor świetnie sprawdzi się w akademiku. Tym sposobem rodzi się pytanie, którego studenta będzie stać na takie cacko?

 

Źródło: LG, pocket-lint, hothardware