LG Optimus L9 – kolejny z rodziny „L”

Już wkrótce seria L koreańskiego producenta powiększy się o model L9. To kolejny, po L3, L5 i L7 smartfon LG, który może stanowić sporą konkurencję dla Samsunga i HTC. Zaprojektowany w modnym, białym kolorze i wyposażony w 4,7-calowy ekran IPS L9 nie posiada na razie przewidywanej ceny ani daty premiery. Sądząc po specyfikacji, z pewnością nie będzie tani, choć LG zwykle oferuje ceny przystępniejsze od konkurentów.
Oprócz sporego ekranu niewątpliwą zaletą L9 ma być dwurdzeniowy procesor z zegarami 1 GHz i Android Ice Cream Sandwch. Ilość RAMu jest bardzo klasyczna – 1 GB. Telefon wyposażono również w 5-megapikselowy aparat oraz pojemną baterię mogącą zapewnić stosunkowo długi czas pracy (2150 mAh).
Według informacji prasowej LG zadbało także o unowocześnioną nakładkę na Androida, która zawiera m.in. nową klawiaturę oraz aplikację tłumaczeniową. Klawisze ułożono w ten sposób, by łatwiej można było pisać na smartfonie za pomocą jednej ręki. Natomiast aplikacja pozwala na przetłumaczenie fraz z 44 języków na kolejne 64 języki, również za pomocą technologii OCR (oprogramowanie przetwarza tekst na zdjęciu i tłumaczy go).

Źródło: engadget