LG G8 ThinQ robi najlepsze zdjęcia według VCX – DxOMark to przeszłość?

W czasach, w których niemal nikt nie traktuje już poważnie wyników testów fotograficznych smartfonów przeprowadzonych przez DxOMark, powstała potrzeba powołania kolejnej niezależnej organizacji. Jest nią VCX, zrzeszająca ponad dwudziestu czołowych producentów smartfonów, którzy zadbali o wypracowanie odpowiednich procedur testowych. Wiecie jaki smartfon jest liderem zestawienia? Który smartfon robi najlepsze zdjęcia?
Niespodzianka, LG G8 ThinQ.
W rankingu VCX smartfonowi LG wystarczyło zdobycie 77 punktów na 100 możliwych, aby zdobyć palmę pierwszeństwa. W teście LG G8 ThinQ chwalony był za jakość obrazu, odwzorowanie kolorów, niski stopień zaszumienia fotografii, a także świetną automatyczną regulację ostrości i szybkość przechwytywania zdjęć.lg g8 thinq VCX testZ tyłu LG G8 ThinQ znajdziemy potrójny moduł aparatu: 16 MPix z obiektywem szerokokątnym (107 stopni), 12 MPix z obiektywem standardowym, a także 12 MPix z teleobiektywem. Do dyspozycji użytkownika są oddane także rozbudowane funkcja Ai oraz technologia Video Depth Control pozwalająca w łatwy sposób utrzymywać ostrość na wybranym poruszającym się elemencie otoczenia.
Zapewne jesteście ciekawi jak wygląda czołówka rankingu fotograficznego VCX? Zadajecie sobie pytanie: jak radzą sobie w nim fotograficznie smartfony Huawei? Proszę bardzo.

Ranking VCX

77 – LG G8 ThinQ
75 – Huawei Mate 20 Pro (recenzja)
74 – Huawei P20 Pro (recenzja)
73 – Huawei Mate 20
72 – LG V40
71 – Huawei P20

Jak widać, czołówka rankingu zdominowana jest przez dwóch producentów. To wcale nie oznacza, że VCX testuje tylko urządzenia tej marki. Na dalszych pozycjach znalazły się HTC U11 (70 punktów), Apple iPhone XS Max, Huawei Mate10 Pro i… Red Hydrogen One (68 punktów), a jeszcze dalej Samsung Galaxy S7 oceniony identycznie jak… Samsung Galaxy S9 Plus (67 punktów).
Zachęcamy do prześledzenia rankingu i szczegółów testów poszczególnych urządzeń. Czytelne procedury i dużo przykładowych zdjęć to coś, co mi się podoba.
Jak sądzicie, który smartfon robi najlepsze zdjęcia?