LG G7 to nie LG G7 – nowy flagowiec z 'nową’ nazwą

Następca flagowego smartfona LG G6 będzie nosił nazwę LG G7 ThinkQ. Producent tym samym, podobnie jak w modelu LG V30S ThinkQ chce zaakcentować to, że urządzenie korzystało będzie z algorytmów sztucznej inteligencji, które mają usprawnić jego działanie. Informację o takiej właśnie nazwie przekazał znany leakster, Evan Blass.lg g7 thinqLG najpewniej odpuści technologię OLED w nowym smartfonie ze względu na wysokie koszty produkcji. Cienkie wyświetlacze produkowane przez LG mają mniejsze zapotrzebowanie na energię i są dużo cieńsze niż LCD, jednak kosztują blisko dwa razy więcej.
Ciekawa zagrywka ze strony LG, prawda? LG w swoim flagowym produkcie nie dostarczy swojej flagowej technologii. Oczywiście trzeba pamiętać, że LG G6 również nie korzystał z ekranu OLED – robi to natomiast LG V30.
Analitycy donoszą, że LG G7 zostanie wyposażony w ekran LCD. Potwierdza to informacje, jakie przekazywaliśmy Wam w lutym. Nie będzie to byle jaki ekran LCD, a wyświetlacz wykonany w technologii MLCD+, który może uczynić następcę LG G6 smartfonem z jednym z najlepszych, o ile nie najlepszym wyświetlaczem na rynku.
Matryca MLCD+ to rodzaj matrycy z białym subpikselem, w układzie RGBW. Ekran tego typu ma cechować się jasnością nawet do 800 cd/m2 oraz zużywać nawet 35% mniej energii niż typowa matryca IPS.LG G7LG dzięki zastosowaniu 6.1-calowego ekranu (o 0.4-cala większego niż w LG G6) o jasności grubo przekraczającej poziom 500 nitów, zbliży się do Samsunga w kwestii dostarczania konsumentom rozwiązań będących w stanie wyświetlać treści w pełnym HDR.
Nie wiem jak Wy, ale ja nie jestem miłośnikiem ekranów OLED w smartfonach. O ile wolę patrzeć na OLEDy w telewizorach, to w smartfonach nie wydają mi się najpiękniejszymi z wyświetlaczy. Jaki rodzaj ekranu w smartfonie preferujecie?
O wydajność następcy LG zadba nowy procesor mobilny Snapdragon 845, który nie tylko zaoferuje moc obliczeniową wyższą od Snapdragona 835, ale zapewni też lepszą wydajność energetyczną. Na dokładkę użytkownicy otrzymają 4 GB pamięci RAM oraz 64 GB pamięci na dane. Wszystko to zamknięte w wodoodpornej obudowie z certyfikatem IP68.
Z tyłu możemy spodziewać się podwójnego aparatu z sensorami 13 + 13 Mpix i obiektywami o jasności f/1.6. Mamy nadzieję, że producent pokusi się o matryce godne flagowców, a nie przednich aparatów we flagowcach konkurencji. 😉