Lenovo zaprezentowało IdeaPad U300e

Nie da się ukryć, że Ultrabooki, nawet mimo swojej wysokiej ceny, dzięki niedużej wadze i niewielkiej grubości, stanowią niezwykle łakomy kąsek. Jeżeli zatem zastanawiacie się nad zakupem jednego z tych ultra-mobilnych komputerów może warto zainteresować się nowym IdeaPadem, który został właśnie zaprezentowany przez firmę Lenovo.
Model U300e został wyposażony w 13,3-calowy wyświetlacz pracujący w rozdzielczości 1366 x 768 pikseli. Ultrabook napędzany będzie przez procesor Intela Core i5. Pod maską znajdziemy ponadto 4 GB pamięci RAM, dysk HDD o pojemności 500 GB oraz dodatkowy, 32-gigabajtowy dysk SSD.
Nie zabraknie także szeregu portów – USB (dwa w standardzie 2.0) czy HDMI. Na prowadzenie wideorozmów pozwoli 1,3-megapikselowa kamera. Urządzenie zostanie oczywiście wyposażone w moduły WiFi oraz Bluetooth.
Nie wiemy jeszcze, kiedy IdeaPad U300e zawita na półki sklepowe. Cena podstawowej wersji Ultrabooka, do czego urządzenia tej klasy zdążyły nas już przyzwyczaić, nie jest niska – za komputer zapłacimy 959 USD (3200 zł).

Źródło: Slashgear