Lenovo YOGA 900 – inna niż wszystkie laptopy

YOGA 900 zdecydowanie wyróżnia się w tłumie. Jest najsmuklejszym na świecie komputerem konwertowalnym. Można na nim pracować na cztery różne sposoby, używając go jako: laptopa, podstawki, namiotu czy tabletu. Komputer automatycznie reaguje na każdy ze sposobów dostosowując odpowiednie parametry tak, by zapewnić optymalny komfort obsługi. Dzięki długiemu czasowi pracy na baterii YOGA 900 idealnie sprawdzi się do mobilnej pracy jak i rozrywki.Lenovo YOGA 900YOGA 900 zachwyca nie tylko pięknym wyglądem. Wystarczy włączyć komputer by cieszyć się pełnią barw wyświetlanych w rozdzielczości QHD+ (3200×1800 pikseli) na 13.3″ dotykowym ekranie o jasności 300 nitów. Świetnie sprawdzi się on zarówno do surfowania po internecie, jak też do przeglądania zdjęć lub filmów w wysokiej rozdzielczości. Dodatkowych wrażeń dostarczą rewelacyjne głośniki marki JBL wspierane technologią Dolby DS. 1.0 Home Theater, która dba o krystalicznie czysty dźwięk przestrzenny.Lenovo YOGA 900Inżynierowie firmy Lenovo wysłuchali użytkowników laptopów konwertowalnych i w nowej YODZE postawili na zwiększenie wydajności całego urządzenia. Tym razem komputerem zarządza mocny procesor Intel Core i7 szóstej generacji, który korzysta z 16 GB pamięci RAM DDR3. Oprócz tego o wydajność dba szybki dysk SSD, który w zależności od wybranej wersji może mieć 256 lub 512 GB.
Do komunikacji z urządzeniami zewnętrznymi komputer otrzymał dwa porty USB 3.0, jeden USB-C 3.0 z funkcją wyświetlania wideo oraz jeden port USB 2.0 pełniący również funkcję gniazda do zasilania komputera. Oprócz tego w YODZE 900 znajdziemy czytnik kart pamięci 4-w-1 (SD, MMC, SDXC, SDHC) oraz gniazdo combo jack do podłączenia słuchawek i mikrofonu.
Komputer łączy się z siecią poprzez moduł WiFi 2 x 802.11 a/c lub korzystając z technologii Bluetooth 4.0.  Zadbano także o to, aby Lenovo YOGA 900 zasługiwała na miano prawdziwie mobilnego urządzenia. W związku z tym wyposażoną ją w mocniejszą o 50% (w stosunku do poprzednich generacji) baterię o pojemności 66 Whr, która pozwala nawet na 9 godzin oglądania filmów lub 10 godzin przeglądania sieci w trybie WiFi.Lenovo YOGA 900Lenovo YOGA 900 to najsmuklejszy laptop konwertowalny na świecie. Jest lekki i bardzo solidny, a jego specjalnie zaprojektowane zawiasy, kształtem przypominające metalową bransoletę zegarka nie tylko dobrze wyglądają. Ten precyzyjny mechanizm składający się z aż 813 elementów aluminiowo-stalowych pozwala na łatwe, stabilne i szybkie obracanie ekranu o 3600. Dzięki temu na laptopie można pracować w dowolny sposób: standardowego laptopa, tabletu, namiotu, czy podstawki. Płynność zmiany sposobu korzystania pozwala na obsługę urządzenia nawet jedna ręką. Komfort korzystania z urządzenia podnosi także powiększona klawiatura z osobną sekcją klawiszy funkcyjnych, tak by łatwiej i szybciej sterować wybranymi funkcjami komputera.
Warto dodać, że komputer oferowany jest z preinstalowanym oryginalnym systemem Windows 10 oraz aplikacjami Lenovo:
– Lenovo OneKey Recovery do wykonywania kopii zapasowej lub przywracania systemu,
– Lenovo Companion 3.0 do optymalizacji pracy komputera i monitorowania jego kondycji,
– Lenovo REACHit do zarządzania danymi w chmurze,
– Lenovo SHAREit do udostępniania plików,
– Lenovo Photo Master do segregowania i łatwej edycji zdjęć.
Lenovo YOGA 900 dostępna jest w trzech wersjach kolorystycznych: pomarańczowym, szampańskiego złota oraz platynowego srebra w cenie od 4749 zł.

Źródło: inf. prasowa