Lenovo Y50 – laptop dla graczy z certyfikatem Cybersportu

Certyfikaty Cybersportu to prestiżowe wyróżnienia, które już od kilku lat przyznawane są produktom spełniającym najwyższe wymagania, stawiane im przez środowisko graczy. Tym razem certyfikat otrzymał najnowszy laptop dla graczy, Lenovo Y50. Urządzenie pokazało pazur w tytułach e-sportowych takich jak Dota 2, Counter-Strike: Global Offensive oraz w wersji alfa Heroes of The Storm.
Lenovo Y50 jest urządzeniem stworzonym od podstaw dla graczy – począwszy od atrakcyjnego designu, przez bardzo dobre głośniki i podświetlaną klawiaturę, a na wydajnych podzespołach skończywszy. W najmocniejszej konfiguracji laptop Lenovo Y50 wyposażony jest w czterordzeniowy procesor czwartej generacji Intel Core i7-4710HQ o taktowaniu 2,5 GHz, którego wspiera szybka pamięć RAM z możliwością rozbudowy aż do 16 GB. Obraz wyświetlany na 15,6-calowym ekranie o rozdzielczości Full HD 1920×1080 pikseli generowany jest przez kartę graficzną GeForce GTX860M w wersji z 2 GB lub 4 GB pamięci DRAM.Wśród dodatków, które z pewnością przypadną do gustu graczom znajdują się hybrydowe dyski SSHD o pojemności sięgającej 1 TB oraz superszybkie dyski twarde SSD o pojemności do 512 GB. Za system audio w urządzeniu odpowiada firma JBL i jej głośniki wykonane w technologii Dolby Advanced Audio V2. Podświetlana klawiatura wyspowa AccuType uprzyjemni granie wieczorową porą oraz późnymi nocami. Dzięki odpowiednio dużym odstępom między poszczególnymi klawiszami, ryzyko popełnienia błędu redukowane jest do minimum. Lenovo Y50 posiada bogaty zestaw złącz i portów, wśród których znajdują się dwa złącza USB 3.0, jedno USB 2.0, audio combo jack, wyjście HDMI, czytnik kart 4w1 oraz gniazdo RJ45 oraz SPDIF.
Cybersport jest profesjonalną polską organizacją powstałą w 2008 roku i odpowiedzialną za promocję e-sportu oraz organizowanie imprez e-sportowych. Cybersport odpowiada za projekt Liga Cybersport, pod egidą którego rozgrywane są pojedynki amatorów i profesjonalistów w najpopularniejszych na świecie grach komputerowych. Zrzesza ona grono ponad 20000 graczy i użytkowników serwisu Ligi Cybersport.pl.

Źródło: inf. prasowa