Lenovo Vibe X3 Lite – tego smartfona warto ściągnąć z Chin

Miłośnicy smartfonów od dłuższego czasu raczeni są coraz ciekawszymi propozycjami pochodzącymi z Państwa Środka. Obecnie decyzja o zakupie drogiego flagowca marki takiej jak Samsung czy Apple staje się powoli działaniem dość kontrowersyjnym, zwłaszcza jeśli wziąć pod uwagę co oferuje konkurencja z Chin w cenie często o połowę niższej.

Meizu, Xiaomi i Lenovo – to trzy marki, które każdego miesiąca zaskakują nas premierą nowego, ciekawego smartfona. Już wkrótce trzeci z powyższych producentów zaprezentować ma Lenovo Vibe X3 Lite, który w cenie 140 dolarów (ok. 540 złotych) oferował będzie naprawdę wiele.Słabszy wariant Lenovo Vibe X3 posiadał będzie 8-rdzeniowy, 64-bitowy procesor MediaTek M6753, którego często spotykamy w podobnych chińskich konstrukcjach. Układ graficzny Mali-T720 wspierany będzie przez 2 GB pamięci RAM. Specyfikacja taka wydaje się obecnie więcej niż optymalną dla absolutnej większości użytkowników. Wszystkie podzespoły spoczywać będą pod 5,5-calowym ekranem o rozdzielczości Full HD, wewnątrz obudowy o grubości 8,7 mm.

Urządzenie posiadało będzie aparat tylny o rozdzielczości 13 Mpix, frontową kamerkę 5 Mpix, 16 GB przestrzeni na dane (jest też gniazdo kart micro SD) i modem LTE. Całości pozytywnego obrazu dopełnia bateria o pojemności 3000 mAh, czytnik linii papilarnych, dwa frontowe głośniki, korzystające z technologii Dolby Atmos i system Android 5.1 Lollipop.

Za 140 dolarów można brać w ciemno. Sprowadzenie urządzenia, którego debiut ma nastąpić jedynie w Chinach, nie będzie najmniejszym problemem.

Źródło: phonearena, inf. własna, mobile-dad