Lenovo Terminator S9 – pierwszy telewizor z układem Tegra K1

Lenovo Terminator S9 wyposażony został w 50-calowy ekran o rozdzielczości 4K. Urządzenie działa pod kontrolą odpowiednio przeprojektowanego systemu operacyjnego Android w wersji 4.2. Pozwala to nie tylko oglądać na nim filmy i programy telewizyjne, ale także odpalać aplikacje i gry.

Sercem „inteligentnego” telewizora od Lenovo jest układ Tegra K1 Nvidii. Chiński producent zdecydował się na ciekawy krok, polegający na umieszczenie wszystkich komponentów czyniących urządzenie „inteligentnym” w specjalnej karcie, którą można od niego odłączyć.

Wymienna karta o nazwie „Smart Card”, oprócz układu Nvidii, wyposażona została także w 2 GB RAM-u i 4 GB pamięci wewnętrznej. Dzięki wbudowanemu czytnikowi kart microSD, bazową pojemność urządzenia można zwiększyć. Nie zabrakło również portu micro USB.

Do telewizora dołączony został pilot łączący się z nim za pośrednictwem modułu Bluetooth. Wyposażony został jedynie w dwa przyciski – włącznik i regulator głośności – oraz wrażliwą na dotyk powierzchnię, która pozwala na przełączanie programów.

Na razie nie wiadomo czy i kiedy Lenovo Terminator S9 pojawi się w sprzedaży poza Chinami.

Źródło: Engadget