Lenovo TAB3 7 i 8 to nowe, niedrogie tablety o podstawowej wydajności

Lenovo TAB3 to tablety o podstawowych parametrach. Sprawdzą się do przeglądania wiadomości przy porannej kawie przed pracą, obejrzenia najnowszego filmiku ulubionego YouTubera w drodze do szkoły, znalezienia informacji do pracy domowej, obejrzenia bajki czy posłuchania muzyki podczas wspólnej kolacji. Jednym słowem: stworzone dla całej rodziny.
Aby uszanować odmienne preferencje i potrzebę prywatności każdego z użytkowników, Lenovo oferuje możliwość tworzenia profili. Dzięki takiemu rozwiązaniu każdy z domowników może zachować swoje ustawienia, aplikacje oraz zabezpieczyć dostęp do profilu hasłem – także za pomocą skanu twarzy. Z myślą o najmłodszych powstał tryb dziecięcy, który oferuje przyjazny i łatwy w obsłudze interfejs, a rodzice otrzymują możliwość kontrolowania zabawy swoich dzieci i blokowania dostępu do niektórych aplikacji czy stron internetowych. Mogą także decydować o czasie korzystania z urządzenia ograniczając dostęp do aplikacji w nocy lub w wybranych godzinach. Od teraz rodzice mogą dzielić się jednym urządzeniem z nastolatkami i młodszymi dziećmi, a także dziadkami.
Dla wygody i jeszcze szybszego korzystania z tabletów wyposażono je w przydatną funkcję gestów, które pozwalają błyskawicznie uruchamiać ulubione funkcje i aplikacje. Wystarczy jedynie narysować kształt litery przypisanej do danego programu by błyskawicznie go uruchomić, bez konieczności wchodzenia w menu.
Dzięki 7- i 8-calowym ekranom IPS tablety z linii Lenovo TAB3 idealnie nadają się nie tylko do surfowania w sieci, korzystania z popularnych aplikacji i portali społecznościowych, ale również odtwarzania multimediów oraz czytania. Wyświetlacz zapewniać ma naturalne barwy, głęboką czerń i czystą biel. Kompaktowy rozmiar pozwala oglądać ulubione filmy i seriale w każdym miejscu, a głośniki z technologią Dolby Atmos dostarczyć jeszcze lepszych doznań dźwiękowych.
Użytkownik Lenovo TAB3 może korzystać z urządzenia na swój własny sposób, dlatego dla większego komfortu każdego z nich zastosowano technologię Adaptive Display, która w zależności od wyświetlanych treści i warunków oświetleniowych dostosowuje ustawienia ekranu i dźwięku. Technologia rozróżnia cztery tryby: standardowy, czytania, multimediów, dla dzieci i automatycznie ustawia jasność ekranu, gamma, kontrast i dźwięk. W trybie dziecięcym eliminowana jest także emisja niebieskiego światła, aby chronić ich wrażliwe oczy.
Lenovo TAB3 7 wyposażono w 7-calowy ekran IPS o rozdzielczości 720×1280 pikseli. Odporny na zachlapania tablet posiada specjalną warstwę hydrofobową wykonaną w technologii P2i oraz certyfikat IP52. Tym samym, jego użytkownicy mogą zabierać go ze sobą wszędzie – do kuchni, na zewnątrz nawet w deszczową pogodę, a także pod prysznic. Sercem urządzenia jest czterordzeniowy procesor MediaTek o taktowaniu 1.0 GHz wspierany przez 1 GB pamięci operacyjnej.Lenovo TAB3 7Tablet posiada moduł WiFi w standardzie 802.11 n, modem 4G LTE, dwa sloty na kartę SIM, Bluetooth, radio FM, GPS oraz dwie kamery o rozdzielczościach 5 MP i 2 MP. Na urządzeniu zainstalowany jest system operacyjny Android 6.0 Marshmallow. Do dyspozycji użytkownika jest 16 GB pamięci wewnętrznej z możliwością rozszerzenia za pomocą karty microSD. Akumulator o pojemności 3450 mAh zapewni nawet 9 godzin korzystania bez konieczności podłączania go do ładowania.
Lenovo TAB3 8 wyposażony jest w 8-calowy wyświetlacz wykonany w technologii IPS o rozdzielczości 720×1280 pikseli oraz dwa przednie głośniki z technologią kinowego dźwięku Dolby Atmos. Za płynność działania odpowiada w nim czterordzeniowy procesor MediaTek o taktowaniu 1.0 GHz, wspierany przez 2 GB pamięci RAM i 16 GB przestrzeni na dane z opcją powiększenia do 64 GB za pomocą karty microSD.Lenovo TAB3 8Szerokie możliwości komunikacyjne w TAB3 8 zapewnia moduł sieci 4G LTE z dwoma slotami na karty SIM, WiFi w standardzie 802.11 n, Bluetooth 4.0, odbiornik GPS i radio FM. Dwie kamery, główna o rozdzielczości 5 MP oraz przednia – 2 MP umożliwiają wygodne prowadzenie wideorozmów, rejestrowanie filmów i zdjęć. Tablet wyposażono także w przydatne czujniki: żyroskop, zbliżeniowy, oświetlenia i wibracji oraz baterię o pojemności 4290 mAh. Do szybkiego tworzenia kopii zapasowej kontaktów i dokumentów producent zainstalował własną aplikację Lenovo SYNCit, zaś do udostępniania multimediów z jednego urządzenia na drugie – aplikację Lenovo SHAREit. Urządzenie działa pod kontrolą systemu operacyjnego Android w wersji 6.0 Marshmallow.
– Lenovo TAB3 7 LTE jest już dostępny w sprzedaży w cenie ok. 599 złotych.
– Lenovo TAB3 8 LTE trafi niebawem do sprzedaży w cenie ok. 749 złotych.
 

Źródło: Lenovo