Lenovo Moto X Force z nietłukącym się ekranem debiutuje w Polsce – oto jego cena

Pierwszy na świecie ekran odporny na stłuczenia Moto ShatterShield wykorzystuje technologię pięciu zintegrowanych warstw pochłaniających wstrząsy. Pierwsza z nich to szkło zewnętrzne z twardą powłoką ochronną, druga – warstwa wewnętrzna, która nie ulega stłuczeniom i pęknięciom, trzecią stanowi podwójny dotyk, czwartą jest elastyczny wyświetlacz AMOLED, zaś piątą – dedykowany twardy rdzeń z aluminium. Warstwę ShatterShield, która chroni przed zarysowaniem można bez trudu wymienić. Opatentowana technologia Moto chroni podczas upadku 5,4 calowy wyświetlacz o rozdzielczości 2560×1440 pikseli (zagęszczenie 540 pikseli na cal).
Kolejną zaletą Lenovo Moto X Force jest bateria o pojemności 3760 mAh umożliwiająca oglądanie filmów, surfowanie po internecie i korzystanie z wszystkich funkcji urządzenia aż do 48 godzin. Dzięki technologii TurboPower już 15 minut ładowania akumulatora pozwoli na kolejne 13 godzin aktywnego korzystania z telefonu, co czyni go najszybciej ładującym się telefonem na świecie. Lenovo Moto X Force współpracuje także z bezprzewodowymi podkładkami ładującymi Qi i PMA.
Wzorem wcześniejszych modeli z serii X, także i ten dysponuje aparatem o rozdzielczości 21 Mpx. Szybki autofocus i podwójna LED-owa lampa błyskowa zapewnić mają ostre zdjęcia nawet w dynamicznych i ciemnych warunkach. Rozdzielczość 5 Mpx aparatu przedniego zwiększa jakość i komfort wideorozmów, zaś szeroki kąt obiektywu i lampa błyskowa „true” znacząco ułatwiają robienie grupowych zdjęć typu „selfie”.Lenovo Moto X ForceSmartfon został wyposażony w ośmiordzeniowy procesor Snapdragon 810 oraz 3 GB pamięci RAM. Telefon oferuje 32 GB wbudowanej pamięci, którą dodatkowo można powiększyć za pomocą karty microSD aż do… 2 TB, co zapewnia bardzo dużo miejsca na zdjęcia, aplikacje i filmy. Cechą charakterystyczną urządzeń Lenovo Moto jest czysty Android 5.1, dzięki któremu użytkownicy cieszą się krótszym czasem oczekiwania na aktualizacje, jak również szybszym działaniem ich urządzenia. System operacyjny został wzbogacony o praktyczne funkcjonalności Moto, takie jak: Akcje gestów Moto, czy Wyświetlacz. Lenovo Moto X Force reaguje bowiem na proste gesty, np. dwukrotny obrót nadgarstkiem, który włącza lub przełącza aparat bez konieczności odblokowywania telefonu. Podobnie dwa szybkie ruchy w dół i w górę, uruchamiają i wyłączają latarkę. Z kolei Wyświetlacz Moto reaguje na zbliżanie, pozwalając łatwo i dyskretnie sprawdzać powiadomienia oraz nowe wiadomości. W tym celu wystarczy stuknąć telefon, aby zobaczyć co nowego, a następnie przejść w prawo do odpowiedniej aplikacji lub odłożyć to na później. Bez trudu można także odtwarzać muzykę z zablokowanego telefonu. Użytkownicy Lenovo Moto X Force mają gwarancję aktualizacji oprogramowania do najnowszej wersji systemu Android – Marshmallow 6.0.
Lekka rama wykonana z anodowanego aluminium w połączeniu z wytrzymałym nylonem balistycznym tworzą eleganckie i trwałe połączenie. Dodatkowo hydrofobowa powłoka chroni telefon przed przypadkowym zalaniem, zachlapaniem lub deszczem.
Smartfon Lenovo Moto X Force dostępny jest w Polsce w cenie 3099 złotych.

Źródło: inf. prasowa