Lenovo Legion z pierwszym smartfonem w ofercie – to niemal pewne

Zapowiedziany kilka dni temu przez Lenovo smartfon Lenovo Z6 Pro może być tak naprawdę smartfonem Lenovo Legion Z6 Pro. Sugerują to grafiki, które wyciekły do sieci. Na tapecie smartfonu widnieje charakerystyczne logo „Y”.
Lenovo Z6 ProTo nie przypadek – logo to towarzyszy produktom Lenovo Legion. Wygląda na to, że Lenovo Z6 Pro będzie pierwszym smartfonem gamingowym w ofercie tego producenta. Co ma wspólnego z „gamingiem”. Ot, choćby wydajność.
Premiera Lenovo Z6 Pro będzie miała miejsce w Chinach, już 23 kwietnia bieżącego roku. Lenovo potwierdziło, że o wydajność najnowszego flagowca zadba układ Snapdragon 855. Nikogo nie powinno to dziwić, bowiem jego poprzednik również korzystał z najwydajniejszego wówczas procesora. Urządzenie zwraca uwagę przede wszystkim nie wydajnością, a aparatem.Lenovo Z6 ProLenovo Z6 Pro ma korzystać z pojedynczego aparatu głównego. Wiemy, że będzie to zupełnie nowy moduł HyperVision o rozdzielczości aż 100 megapikseli. Aparat ma dysponować specjalną funkcją zdjęć nocnych Super Night View (ciekawe czy rzuci rękawicę smartfonom Huawei?) a także ulepszoną stabilizacją Super Steady Shot. Jak to wszystko przełoży się na jakość zdjęć? Poczekamy, zobaczymy.

Smartfon Lenovo zamknięty będzie w obudowie wykonanej ze szkła i wzmocnionej metalową ramką. Sprzęt pozbawiony został notcha, a kamerka przednia wysuwała się będzie za sprawą zmotoryzowanego mechanizmu slidera. Wszystkie przyciski fizyczne umieszczone są na prawej stronie obudowy urządzenia – czerwony przycisk blokady pomalowany został na czerwono w taki sposób, aby wyróżniał się spomiędzy pozostałych czarnych przycisków.
Do sprzedaży trafią warianty smartfonu wyposażone w łączność 4G oraz droższy wariant 5G. Wszystkie urządzenia dysponowały będą czytnikiem linii papilarnych ukrytym w ekranie.
Czy Lenovo Z6 Pro trafi do Polski, jeśli sprzedawany będzie pod marką Legion? Spróbujemy to ustalić.