Lenovo IdeaPad K1 – wiemy o nim prawie wszystko

O tablecie Lenovo IdeaPad K1 możemy powiedzieć naprawdę sporo. Wiemy, że urządzenie działać będzie pod kontrolą Androida 3.1, że jego serce stanowić będzie dwurdzeniowy układ Nvidia Tegra 2. W tym miejscu mógłbym przytoczyć pozostałe specyfikacje tabletu, jednak w związku z nowymi doniesieniami mija się to z celem. Oto bowiem Lenovo opublikowało aż 15 filmików prezentujących urządzenie w akcji.
Materiały, które możecie odnaleźć podtym linkiem, przedstawiają kompleksowy obraz tabletu K1. Wśród filmików znajdują się takie, które prezentują ogólną pracę w środowisku Androida Honeycomb, jak i takie, które demonstrują autorskie nakładki systemowe Lenovo. Jedną z nich jest tzw. Lucky Launcher Widget, która umożliwia szybki dostęp do sklepów internetowych, serwisów VoD, maila i nie tylko. Dowiadujemy się również, że producent zamierza uruchomić własny sklep z aplikacjami dla nowego tabletu.
Odnośnie specyfikacji wiemy więc już niemal wszystko. Tajemnicą pozostaje jednak cena urządzenia i data premiery. Ta – jeśli wierzyć najnowszym spekulacjom – ma nastąpić już w tym miesiącu, a cena ma oscylować na poziomie ok. 500 dol.