Lenovo IdeaCentre AIO 730S to nowy, nieźle skonfigurowany AIO

Komputery typu AIO są mniej popularnymi rozwiązaniami wśród Polaków od komputerów stacjonarnych oraz laptopów, ale mają swoją rzeszę zwolenników. Właśnie z myślą o nich Lenovo zaprezentowało Lenovo IdeaCentre AIO 730S, który jawi się na całkiem rozsądnie skonfigurowaną maszynę. Minimalistyczna i elegancka konstrukcja i niezłe parametry powinny przysporzyć mu nieco uwagi.Lenovo IdeaCentre AIO 730SKomputer wyposażono w 23.8–calowy ekran o rozdzielczości Full HD (1920×1080 pikseli), a opcjonalnie dostępna jest wersja z 10-punktowym ekranem dotykowym. Dolna część ramki pod ekranem pokryta została materiałem, za którym skryte są głośniki. Sprzęt podłączony jest do sieci elektrycznej za sprawą jednego kabla. W ten sposób uniknięto niepotrzebnej plątaniny kabli na biurku.
AIO w dolnej części ekranu posiada kamerę z obsługą podczerwieni, dzięki niej użytkownik może zalogować się do systemu przy pomocy funkcji Windows Hello w czasie krótszym niż dwie sekundy — poprzez zeskanowanie swojej twarzy.Lenovo IdeaCentre AIO 730SLenovo IdeaCentre AIO 730S można kupić w wariancie z procesorami do Intel Core i7, 8. generacji oraz opcjonalną pamięcią Intel Optane do 16 GB, przyspieszającą pracę dysku HDD. Moduł zapamiętuje najczęściej używane pliki i foldery, po czym zapisuje pozyskane informacje w układach pamięci. Takie rozwiązanie oferować ma „19 razy szybszą wydajność sieciową, 6 razy szybsze przesyłanie wiadomości oraz 4 razy szybsze wyszukiwanie plików w porównaniu do klasycznych wersji pamięci.” IdeaCentre AIO 730S wspierane ponadto jest przez dysk twardy o pojemności do 256 GB SSD PCIe oraz pamięć RAM do 16 GB DDR4. W komputerach Lenovo AIO 730S zastosowano karty graficzne do AMD Radeon 530.Lenovo IdeaCentre AIO 730SKomputer wyposażono w niezbędne złącza, umieszczone w tylnym panelu urządzenia. Są to 3 x USB 3.0, USB-C 3.1, HDMI, LAN, gniazdo audio oraz czytnik kart. Port USB 3.1 typu C umożliwia przesyłanie danych z prędkością 5 Gb/s. Jednocześnie jest źródłem zasilania o mocy 90 W i dzięki temu pozwala na ładowanie innych urządzeń.
AIO 730S pracuje w oparciu o system operacyjny Windows 10 Home.
IdeaCentre AIO 730S dostępny jest w sprzedaży w kolorach Iron Grey oraz Platinum Silver. Komputer sprzedawany jest w cenie od 3499 złotych w wybranych sklepach stacjonarnych i internetowych, m.in. Komputronik oraz X-kom. W zestawie z urządzeniem znajduje się bezprzewodowa myszka i klawiatura.
 

Źródło: Materiały prasowe