Lenovo AIO 700 – stworzony dla miłośników muzyki i dobrego kina

Prezentowany do niedawna na targach IFA oraz CES, nowy komputer All-in-One debiutuje w Polsce. ideacentre AIO 700 jest urządzeniem gwarantującym równowagę pomiędzy wydajnością, rozdzielczością ekranu i możliwościami pamięciowymi. To doskonałe rozwiązanie dla miłośników kina, a nawet niezbyt wymagających miłośników gier komputerowych.
Duży, nawet 27-calowy ekran LCD z podświetleniem LED o wysokiej rozdzielczości Full HD (1920×1080 pikseli) lub 4K UHD (3840×2160 pikseli) zapewnia obraz o dużej przestrzeni roboczej. Bezramkowy ekran sprawia, że jego powierzchnia użytkowa jest większa w stosunku do tradycyjnych ekranów. Opcjonalnie dostępna jest wersja z 10-punktowym ekranem multitouch, która pozwala w pełni wykorzystać możliwości dużego ekranu. Najwyższą jakość dźwięku zapewnić mają wbudowane stereofoniczne głośniki JBL o mocy 3 W każdy.
Urządzenie pracuje pod kontrolą procesorów Intel Core 6. generacji, w zależności od konfiguracji, do Core i7, wspieranych przez nawet 16 GB pamięci operacyjnej RAM. Osobna karta graficzna, aż do NVIDIA GeForce GTX 950A 2 GB oraz napęd optyczny SATA sprawiają, że AIO 700 staje się dobrym kompanem także mniej wymagających grach oraz niezastąpionym w wielozadaniowej pracy, edycji zdjęć lub innych graficznych wyzwaniach. Do dyspozycji otrzymujemy nawet 2 TB przestrzeni na programy, filmy, gry, obrazy i dokumenty. Za łączność z innymi urządzeniami odpowiada modułu sieci bezprzewodowej WiFi b/g/n lub 802.11 a/c oraz Bluetooth 4.0.
Najnowsza propozycja Lenovo dostępna jest z kamerą 1080p lub kamerą 3D Intel RealSense. Z jej pomocą można rejestrować obrazy, obiekty i osoby w trójwymiarze, a następnie przeglądać je i udostępniać. Technologia Intel RealSense umożliwia także sterowanie komputerem przy użyciu gestów w zupełnie nowy sposób oraz prowadzić wideokonferencje w 3D, w trakcie użytkownik może pokazać rozmówcom tło, tak jak podczas tradycyjnej rozmowy lub ukryć je, aby widzieli tylko osobę. Lenovo AIO 700Komputer wyposażono w przydatne złącza umieszczone w bocznym oraz tylnym panelu urządzenia. Z boku znajdują się 2 szybkie porty USB 3.0, czytnik kart pamięci typu 6-w-1, HDMI-out, HDMI-in oraz gniazdo audio. Z kolei z tyłu, jeden port USB 3.0, dwa USB 2.0, LAN i gniazdo zasilania. Takie wyposażenie zapewnia pełnię możliwości podłączenia dodatkowych urządzeń do komputera. Panel dolny ideacentre AIO 700 możemy łatwo zdjąć, bez użycia narzędzi. Dzięki temu, mamy szybki dostęp do wewnętrznych podzespołów, dzięki czemu łatwo możemy rozbudować komputer, na przykład o większą pamięć RAM.
Dopełnieniem całości w nowym AIO 700 jest design oraz funkcjonalność. Regulowana metalowa podstawka w kształcie litery „V” pozwala dostosować kąt nachylenia ekranu w zakresie od -5 do 25 stopni, zaś specjalny system prowadzenia kabli pozwala uniknąć ich plątaniny. Zewnętrzny zasilacz zastąpiono jednostką wbudowaną, dzięki czemu kabel zasilania jest lekki i powala na bardziej swobodne dopasowanie AIO 700 do miejsca w pracy lub domu.
W zestawie z komputerem znajdują się bezprzewodowe akcesoria – mysz oraz klawiatura.
Lenovo ideacentre AIO 700 dostępny jest w Polsce w cenie od 2799 złotych w kilku konfiguracjach:
– z ekranem 27 cali, procesorem Intel i7 lub i5 oraz 4 lub 8 GB pamięci RAM;
– z ekranem 24 cale, procesorem Intel i5 z 4 GB pamięci RAM;

modele z kamerą 3D:
– z ekranem 22 cale, procesorem Intel i3 lub i5 oraz 4 lub 8 GB pamięci RAM;
– z ekranem 24 cale, procesorem Intel i7 oraz 8 GB pamięci RAM
– z ekranem 27 cali, procesorem Intel i7 oraz 16 GB pamięci RAM

Źródło: inf. prasowa