Leikr – projekt zegareka dla sportowców – gadżeciarzy trafił do Kickstartera

W niniejszym newsie ponownie omawiać będziemy produkt, którego realna produkcja stoi pod dużym znakiem zapytania. Projekt zegarka Leikr trafił bowiem do Kickstartera, a ten, jakkolwiek wielu producentom niezwykle pomógł, tak cudów nie czyni. Omawiany teraz projekt wydaje się jednak być całkiem interesujący, być może nie podzieli on więc losu wielu innych. Przejdźmy jednak do rzeczy.
Zegarek Leikr to gadżet w zamyśle dedykowany dla sportowców. Jego główną funkcją nie jest bowiem wyświetlanie godziny, a raczej prezentowanie trasy biegu/jazdy w czasie rzeczywistym. Brzmi to dość górnolotnie, ale chodzi tu przecież o zwykły moduł GPS, który z 2-calowym, kolorowym ekranem (320 x 240), współgra całkiem nieźle. Jeżeli dodać do tego fakt, że konstrukcja została stworzoną z myślą o najefektywniejszym wychwytywaniu sygnału GPS. Tak przynajmniej twierdzi dział PR producenta.
Jeżeli zaś chodzi o pakiet map, to twórcy postawili na zaimplementowanie zbiorów OpenStreetMaps. Wybór dokonano ze względu na ilość określonych ścieżek rowerowych i tras – nazwijmy to – „off-roadowych”.

Od strony technicznej mamy tu ponadto do czynienia z procesorem taktowanym zegarem 500 MHz, 8 GB pamięci wewnętrznej, baterią o pojemności 330 mAh, czy w końcu modułem Wi-Fi, Bluetooth i portem USB. Systemem operacyjnym ma zaś być Linux.
Obecnie zbiórka jest na dość wczesnym etapie (do końca pozostało 28 dni). Niemniej już teraz uzbierano ponad 62 tys. zielonych z pożądanych 250 tys. Producent przekonał się więc, że zainteresowanie tego typu gadżetem jest duże (Kickstarter to w końcu też miejsce badania rynku). Debiut – o ile wszystko pójdzie zgodnie z planem – nastąpi latem tego roku.

źródło: kickstarter