Leap Motion – technologia z „Raportu mniejszości” już za 70$

Motion Leap ma kosztować zaledwie 70 dolarów. Co to takiego? To system sterowania gestem, który wystarczy podłączyć do komputera. Jak zapewniają twórcy odkryje on przed nami zupełnie nowe możliwości. Jeśli widzieliście taką technologię w „Raporcie Mniejszości”, to już wiecie do czego jest zdolny. Co ważniejsze interfejs jest całkowicie intuicyjny, no i … nie brudzisz już swojego ekranu.
Aby lepiej zrozumieć na czym polega ta technologiczna nowość – wystarczy obejrzeć filmik poniżej prezentujący wersję demonstracyjną Motion Leap.

W przeciwieństwie do interfejsu dotykowego tutaj nie ma efektu tarcia. I ma to według twórców ogromne znaczenie przy różnego typu czynnościach na nim wykonywanych. System Motion Leap działa w trzech wymiarach. Obiekt, który stworzymy obracać możemy w pełni swobodnie, a potem przesłać choćby do drukarki 3D.
Twórcy Leap zapewniają, że system może w przyszłości zastąpić mysz, czy touchpad i zrewolucjonizować nasz „kontakt” z maszyną. Dzięki interfejsowi możemy wykorzystać wszystkie 10 palców na raz. Teraz trzeba jedynie czekać na aplikacje, które mogą wykorzystać potencjał tego systemu. Czy zatem jesteśmy świadkami technologicznego przełomu? Motion Leap ma się pojawić w grudniu 2012 roku.

Źródło: technologyreview.com