League of Legends European Masters 2018 – finały w Polsce!

Wiosenna odsłona rozgrywek League of Legends European Masters 2018 wystartowała przed kilkoma dniami. Dwadzieścia sześć zespołów stanie do rywalizacji o nagrody z puli wynoszącej 150 000 euro, a transmisja prowadzona będzie w wielu językach, w tym także w polskim. European Masters to rozgrywki przeznaczone dla najlepszych drużyn League of Legends, które nie występują w najwyższej klasie rozgrywkowej – LCS. Rywalizacja skierowana jest do półprofesjonalnych zawodników ze wszystkich zakątków Starego Kontynentu.
Przed kilkoma dniami wystartowała wstępna faza wiosennej edycji, której partnerem jest firma paysafecard. W dniach 14-17 kwietnia odbędzie się faza grupowa, a 19-22 kwietnia będą miały miejsce mecze fazy pucharowej. Finały rozegrane zostaną 29-29 kwietnia w Haymarket Theatre w Leicester, gdzie fani będą mogli na żywo zobaczyć najlepszych zawodników European Masters w akcji.
Istotną rolę w European Masters odgrywać będzie również Polska. Po pierwsze, rodzime drużyny będą mogły dostać się do międzynarodowych zmagań biorąc udział w ESL Mistrzostwach Polski. Po drugie, jak zostało już zapowiedziane, finały letnich rozgrywek European Masters zostaną rozegrane w Polsce, a za ich organizację odpowiadać będzie ESL Polska.

Cieszymy się, że nasza współpraca z Riot Games jest kontynuowana dzięki projektowi League of Legends European Masters – powiedział James Dean, UK Managing Director w ESL. – Dzięki organizowaniu ESL Premiership w League of Legends, doskonale wiemy, jak wysokiego poziomu możemy się spodziewać. W wiosennym splicie fani będą mogli zobaczyć w akcji wiele „wschodzących gwiazd” europejskiej sceny. Chcemy zapewnić kibicom jak największe emocje, a samym zawodnikom dać jeszcze więcej możliwości dalszego rozwoju.

Burmistrz miasta Leicester, Peter Soulsby, który zlecił kosztującą 3,6 miliona funtów renowację Haymarket Theatre w Leicester, z radością przyjął wiadomość o tym, że właśnie w tym miejscu zostaną rozegrane finały European Masters.

Leicester jest utożsamiane z kreatywnością i innowacyjnością, dlatego cieszę się, że miasto staje się częścią tak szybko rosnącego rynku esportowego – przyznał Peter Soulsby. – Mam nadzieję, że fani, którzy tłumnie zgromadzą się w Haymarket Theatre, będą czerpać radość z rywalizacji. Już nie możemy się doczekać, aby powitać ich w Leicester!

 

Źródło: ESL