Latający czołg Xerall X-Tankcopter z Podkarpacia podbija świat

Od kilku dni w sieci głośno jest o dronie Xerall X-Tankcopter. Urządzenie prezentowane było jakiś czas temu podczas spotkania premiera Morawieckiego ze znanym youtuberem, Caseyem Neistatem. Drona można już nabyć w ramach kampanii crowdfundingowej, która uruchomiona została na platformie Indiegogo. Cena? 99 dolarów, czyli ok. 380 złotych.Xerall X-TankcopterX-TANKCOPTER to pierwszy na świecie latający czołg, który radzi sobie zarówno na ziemi, jak i w powietrzu. Produkt został zaprojektowany w Polsce w oparciu o opatentowany układ napędu, który umożliwił efektywne połączenie obu systemów lokomocji – jazdy i lotu. Waży zaledwie 125 g, dlatego też nie wymaga posiadania specjalnej licencji.
Dron potrafi szybko jeździć, driftować, zwinnie pokonywać napotkane przeszkody oraz eksplorować trudno dostępne przestrzenie. W bardzo wymagającym terenie może wzbić się w powietrze, nagrać film w wysokiej rozdzielczości oraz zrobić zdjęcie. X-TANKCOPTER wyposażony jest w kamerę HD i większość funkcji, które posiadają komercyjne drony.

Pomysłodawca projektu, Witold Mielniczek, jest absolwentem brytyjskiego uniwersytetu Middlesex, gdzie studiował robotykę i wzornictwo przemysłowe. Już w trakcie studiów w Anglii zaprojektował „latający samochód”, drona, który zagrał w filmie „Niezniszczalni 3” u boku Sylvestra Stallone’a. Ten projekt także odniósł sukces na platformie Kickstarter, gdzie udało się zebrać ponad 120 tys. funtów i sprzedać klientom z całego świata ponad 500 modeli.
Jak Wam się podoba latający czołg?
 

Źródło: Xerall