Larry Page i Tim Cook prowadzą „rozmowy pokojowe”?

„Wojny patentowe” są istną zmorą producentów urządzeń przenośnych – co rusz słyszy się o kolejnych procesach sądowych wytaczanych z powodu naruszenia patentów. Dwaj najwięksi konkurenci – Apple i Google – rozpoczęli właśnie dialog. Czy przywróci on pokój?
Źródła donoszą, że Tim Cook i Larry Page w zeszłym tygodniu przeprowadzili rozmowę telefoniczną. W jej efekcie nie doszło jednak do żadnego porozumienia. W nadchodzących tygodniach obaj panowie mają kontynuować rozmowy. Podobno mieli się spotkać dzisiaj twarzą w twarz, jednak z bliżej nieznanych przyczyn do spotkania tego nie doszło.
Czego dotyczą rozmowy? Tego na chwilę obecną nie wiemy, ale według jednego z możliwych scenariuszy Cook i Page próbują dojść do porozumienia w sprawie „wojen patentowych”. Trudno jednak powiedzieć czy rozmowy te dotyczą zagadnień ogólnych, czy też szczegółowych. Apple i Google na razie ani nie dementują, ani też nie potwierdzają tych plotek.
Trwająca od lat rywalizacja między Google i Apple’em nasiliła się szczególnie w ostatnim czasie, kiedy urządzenia mobilne zdobywać zaczęły coraz większą popularność. Czy wieloletni konflikt między dwoma gigantami już wkrótce dobiegnie końca? Przekonamy się w nadchodzących miesiącach.

Źródło: Reuters