Laptop Lenovo Y50 – mobilna platforma dla graczy

Lenovo Y50  jest smukłe, waży 2,4 kg, co stanowi bardzo dobry wynik, biorąc pod uwagę podzespoły, które zostały użyte w jego produkcji oraz duży wyświetlacz. 15,6-calowy ekran generuje obraz o rozdzielczości Full HD 1920×1080 pikseli, co jest już standardem wśród gamingowych komputerów.

W urządzeniu znajduje się procesor czwartej generacji Intel® Core™ i7 4710HQ. Dzięki niemu oraz najnowszemu układowi graficznemu nVidia® GeForce GTX 860M z 4 GB pamięci VRAM nie powinniśmy mieć problemów z zagraniem we wszystkie najnowsze produkcje. Taka specyfikacja powinna sprawdzić się także w czasie obróbki grafiki czy wideo.

W zależności od wersji, Lenovo Y50 dysponuje 8 lub 16 gigabajtami pamięci RAM. Laptop jest wyposażony także w dysk twardy o pojemności 1 TB, która ma zagwarantować bardzo wysokie prędkości przesyłu danych.

Gracze powinni docenić także podświetlaną klawiaturę wyspową AccuType®. Na wyposażeniu komputera znajduje się także zestaw audio sygnowany logo JBL®. Wsparte technologią Dolby® Advanced Audio V2 dwa głośniki i subwoofer umieszczony na spodzie laptopa, powinny dostarczyć bardzo przyjemnych odczuć każdemu graczowi.

Lenovo Y50 wyposażony jest w m.in. dwa porty USB 3.0, jeden port USB 2.0, gniazdo combo audio (słuchawki wraz z mikrofonem), port SPDIF, wyjście HDMI, czytnik kart pamięci 4w1 oraz gniazdo Ethernet (LAN). Do dyspozycji mamy również łączność bezprzewodową w standardzie Bluetooth® 4.0 oraz WiFi 802.11 a/b/g/n.

 

Źródło: inf. prasowa