Ładuj energią swojego smartfona… eksploatując go! Sposób na dłuższą żywotność akumulatorów?

Nie tylko smartfona, ale także w tablet – każde inne urządzeniu z dotykowym ekranem. Jaki jest więc sposób na ładowanie sprzętu wyposażonego w tego typu wyświetlacz? Jak się okazało, na genialny pomysł wpadli Panowie z Georgia Tech.
Krótki czas pracy na baterii to bolączka dzisiejszego sprzętu – cierpią na nią głównie smartfony i tablety. Większość z nas zapewne oczekiwałaby od producentów jakiegoś kroku w celu naprawy tej sytuacji, np. poprzez produkcję baterii o większej pojemności lub też budowę bardziej energooszczędnych urządzeń. I chociaż nie miałbym nic przeciwko zarówno pierwszej, jak i drugiej opcji, tak na horyzoncie pojawiło się właśnie trzecie rozwiązanie – technologia, pozwalająca zasilić energią urządzenie poprzez… pocieranie ekranu!
Na pomysł wpadła ekipa z Georgia Tech. Nie będę się tutaj jakoś szczególnie wgłębiał w cały proces , a tylko pokrótce wyjaśnię o co chodzi – technologia ta pozwala wytwarzać energię w momencie, w którym dwa odpowiednie plastiki pocierają się ze sobą. Aby zaś owo pocieranie nastąpiło, musimy przejechać palcem po wyświetlaczu.
Genialne, prawda? Jeśli technologia wejdzie w życie, to już niedługo będziemy mogli zasilać energią naszego smartfona poprzez np. pisanie sma-a. Miejmy jednak nadzieję, że twórcy nie napotkają żadnych problemów.

Źródło: Ubergizmo,