Łączna wartość wpłat na Kickstarterze wyniosła 2 miliardy dolarów

Firma stworzyła nawetspecjalną stronę, która ma podkreślać znaczące fakty i liczby. Wiele z nich uświadamia, jak bardzo idea crowfundingu rozwinęła się przez lata. Minęło pięć lat, by suma wpłat na Kickstarterze osiągnęła pierwszy miliard, a stało się to w marcu 2014 roku. Kolejny miliard przybył w ciągu 19 miesięcy.
Kickstarter zauważa, że większość wpłat wynosiła mniej niż 100 dolarów, a 25 dolarów było najczęściej przekazywaną kwotą. 150 milionów dolarów sięgała łączna wartość przelewów, za które nie przewidziano żadnej nagrody.
Kickstarter
9,5 miliona osób wspierających kampanie pochodziło z 230 krajów. Co ciekawe, jedna trzecia z nich przekazała pieniądze na więcej niż jeden projekt, a więcej niż 35 tysięcy ludzi wsparło co najmniej 50 kampanii. Firma dodaje, że 49 osób „uzależnionych od Kickstartera” postanowiło dofinansować ponad 1000 pomysłów.
Za pośrednictwem Kickstartera rozpoczęto ponad 260 tysięcy projektów. Na koncepcje dotyczące gier przeznaczono aż 412 milionów dolarów, wyprzedzając tym samym projekty technologiczne, które zebrały około 360 milionów dolarów. Projekty filmowe znalazły się tuż obok, wraz z 302 milionami dolarów. Ich liczba wynosiła 50 852, a 18 904 z nich zostały w pełni sfinansowane – w obu przypadkach suma ta jest wyższa niż w innych kategoriach.
KickstarterWarto przypomnieć, że dzięki Kickstarterowi możemy grać w takie tytuły jak Pillars of Eternity czy Wasteland 2, a już w przyszłym roku na rynek trafi ciągle rozwijany Superhot. Poza tym, za sprawą serwisu, całkowicie za darmo, mogliśmy obejrzeć film Kung Fury.
Nie da się nie zauważyć, że w ciągu kilku ostatnich lat idea crowfundingu znacznie się rozwinęła i zyskała spore znaczenie. Kickstarter przekształcił się z niszowego serwisu w potencjalne źródło finansowania ważnych, wielomilionowych projektów.

Źródło: Kickstarter